EKLER. O czym jest nowy miniserial satyryczny? Jest inspirowany telewizją Rydzyka

2021-10-14 20:23
ekler
Autor: youtube

Na You Tube miał premierę miniserial satyryczny "Ekler". Jak przekonują jego twórcy ma pokazać tejemnicze kulisy "imperium" kościelnego, a inspirowany jest historią ojca Tadeusza Rydzyka. Reżyserką serialu jest Beata Harasimowicz, znana scenarzystka kabaretów. O czym jest "Ekler"? Kto w nim gra?

"Ekler" to nowy miniserial satyryczny, który można oglądać na You Tube. Serial miał swoją premierę 14 października. O czym jest serial? Zdaniem twórców ma pokazać "tajemnice imperium Rydzyka". Pierwszy odcinek jest opisany jako: "Tak rysuje się historia telewizji Wytrwamy. Tu pojawia się tajemnica, tutaj wszystko ma swój początek. Oglądacie na własną odpowiedzialność." Serial opowiada o duchownych. Kto  gra w serialu "Ekler"? Głównym bohaterem jest Ojciec Przewodnik, pojawiają się też politycy, którzy przyjeżdżają z  podarunkami, np. minister kultury oraz polityk, który przywozi ofiarę na walkę z tęczową zarazą oraz inni minister z funduszami na geotermię. Pokazane jest, jak jedna z zakonnic pilnuje dostępu do Ojca. Można odczytać znane wydarzenia, politycy w serialu odśpiewują pieść "Abba Ojczcie", co przypomina scenki, gdy w czasie urodzin Radia Maryja politycy PiS bujali się w rytm pieśni trzymając się za ręce. W miniserialu można zobaczyć plejadę znanych polskich gwiazd.

Już w pierwszym odcinku występuje Krzysztof Skiba, jako zaprzyjaźniony z arcybiskupem muzyk. W roli zakonnic występują Aleksandra Szwed i znana z serialu "Dziewczyny ze Lwowa" Katarzyna Ucherska. W  serialu grają także: Jerzy Schejbal jako arcybiskup, Piotr Cyrwus, Rafał Rutkowski jako ojciec Damian, Ewa Telega jako przełożona, Bartek Kasprzykowski, Antek Smykiewicz, Kamil Pawelski. 

NIE PRZEGAP>>>Lech Wałęsa w popłochu! "Ostrzegam wszystkich". Są dokumenty!

Sonda
Czy będziesz oglądał serial "Ekler"?
Pikieta feministek przed toruńskim sądem. Tadeusz Rydzyk zeznaje ws. Lux Veritatis
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE