Elżbieta Rafalska: Nie sprzedamy zakazu handlu w niedzielę

2017-08-10 4:00 aka
ELŻBIETA RAFALSKA.
Autor: ARCHIWUM

Dyskusja w sprawie handlu w niedzielę trwa. Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych domaga się, by odrzucić projekt ustawy Solidarności o zakazie handlu w siódmy dzień tygodnia, a w zamian za to zwiększyć dwa i pół razy stawkę za pracę w te dni. I to dla wszystkich, nie tylko zatrudnionych w sklepach. Pomysł nie trafił jednak do serca Elżbiety Rafalskiej (62 l.), która jednoznacznie opowiedziała się przeciw!

- "Nie sprzedamy zakazu handlu w niedzielę za podwójne stawki za pracę w niedzielę. Chcemy, by Polacy godnie zarabiali i mieli czas dla rodziny" - napisała na Twitterze minister rodziny, pracy i polityki społecznej. To cios dla związkowców z OPZZ. - Wypowiedź pani minister jest oburzająca i arogancka. Ona po prostu powiedziała, że nie zgadza się na wyższe płace dla ludzi z różnych branż, którzy ciężko pracują w niedziele. Czyli nie docenia się tych, którzy pracują w służbie zdrowia czy gastronomii. A Polacy chcą więcej zarabiać! Tymczasem PiS podchodzi do sprawy dogmatycznie, jak Kościół. Nawiasem mówiąc, przecież księża też pracują w niedziele. Projekt Solidarności nie jest dobry, co chyba nawet PiS widzi, bo jest dyskutowany już tyle miesięcy - mówi nam Piotr Szumlewicz (41 l.) z OPZZ.

Wolne niedziele to temat najwyraźniej niełatwy dla rządzących. Wciąż nie wiadomo, jaki kształt będą miały zmiany: czy handel będzie zakazany we wszystkie niedziele, co postulują Solidarność i Kościół, czy może będą wybrane dwie niedziele, o czym mówił wicepremier Mateusz Morawiecki (49 l.). Sejm ponownie będzie pracował nad tym po wakacjach.

Rafalska: Zakaz handlu w niedzielę będzie stopniowy. Początek już w 2018 roku

Duda upomina Szydło w sprawie handlu w niedzielę

Sklepy w niedziele czynne do 13.00

Najnowsze