Drogi Użytkowniku,

My, nasi Zaufani Partnerzy oraz inne podmioty z Grupy ZPR Media uzyskujemy dostęp i przechowujemy informacje na urządzeniu oraz przetwarzamy dane osobowe, takie jak unikalne identyfikatory i standardowe informacje wysyłane przez urządzenie, czy dane przeglądania w celu wyboru oraz tworzenia profilu spersonalizowanych treści i reklam, pomiaru wydajności treści i reklam, a także rozwijania i ulepszania produktów. Za zgodą użytkownika my i nasi partnerzy możemy korzystać z precyzyjnych danych geolokalizacyjnych oraz identyfikacji poprzez skanowanie urządzeń. Ponieważ cenimy Twoją prywatność, prosimy o zgodę na korzystanie z tych technologii poprzez kliknięcie "Akceptuję". Zgoda jest dobrowolna i zawsze możesz ją wycofać klikając w przycisk "Zmień ustawienia zgód" znajdujący się na dole strony.

Aby móc w pełni komfortowo i świadomie korzystać z naszych witryn, prosimy zapoznaj się z naszą Polityką Prywatności i Cookies. Dodatkowo informujemy że celami przetwarzania danych są: przechowywanie informacji, przechowywanie i dostęp do informacji, personalizacja, wybór i dostarczanie reklam, tworzenie raportów na temat reklam, wybór i dostarczanie treści, tworzenie raportów na temat treści, pomiary.

Elżbieta Witek i Beata Szydło powalczą o schedę po Andrzeju Dudzie. Którą wybierze prezes? [NASZ NEWS]

2021-11-12 18:57 ks DEA
Autor: AKPA Beata Szydło? czy Elżbieta Witek? Kogo wybierze Prezes?

Jarosław Kaczyński (72 l.) niczym wytrawny szachista strategią wybiega daleko za przyszłe wybory parlamentarne. Jak informują nasze źródła z Nowogrodzkiej, prezes już się głowi, kogo PiS ma wystawić w wyborach prezydenckich po zakończeniu kadencji Andrzeja Dudy (49 l.). Największe szanse u prezesa mają dwie panie – marszałek Sejmu Elżbieta Witek (64 l.) oraz była premier Beata Szydło (58 l.).

Szykuje się wielka rozgrywka między kobietami w PiS: mowa o Elżbiecie Witek i Beacie Szydło. – To między nią a Beatą Szydło rozegra się wojna o kandydaturę z ramienia PiS. Witek dzielnie buduje swoje otoczenie. Ma poparcie m.in. marszałka Terleckiego. Jej wysokie notowania u prezesa podkreśla fakt, że to ona w maju prezentowała Polski Ład z ramienia PiS, obok premiera i prezesa – mówi nasz rozmówca blisko kierownictwa PiS. – Z drugiej strony jest Beata Szydło, ulubienica wyborców PiS – przypomina nasz rozmówca, podkreślając, że to Szydło jak na razie jest faworytką prezesa. – O silnej ostatnio pozycji Szydło świadczy to, że to jej człowiek, Henryk Kowalczyk, został nowym wicepremierem i ministrem rolnictwa – tłumaczy ważny polityk PiS.

Beta Szydło czy Elżbieta Witek, która ma szansę zostać kandydatką na prezydenta? Ekspert nie ma wątpliwości

Obie panie są inteligentne. Widać też, że ostatnio bardzo mocno uaktywniła się marszałek Sejmu Elżbieta Witek. Mam tu na myśli orędzie w sprawie sytuacji na granicy. Sądzę, że to właśnie ją, a nie panią Szydło, wybrałby Jarosław Kaczyński na kandydata na prezydenta z ramienia PiS. Witek jest bardziej dyspozycyjna, a Szydło byłaby bardziej samodzielna, niezależna, idąca swoją ścieżką – komentuje politolog prof. Kazimierz Kik (74 l.). Przypomnijmy, że wybory do Sejmu powinny odbyć się w 2023 r., zaś prezydenckie – dwa lata później.

CZYTAJ>>Beata Szydło nie mogła milczeć. Zadała tylko jedno pytanie!

Oglądasz ultralekką wersję artykułu

Rozwiąż sondę

Twoja przeglądarka nie wspiera elementu wideo.

Oglądasz ultralekką wersję artykułu

Przejdź do pełnej wersji strony