Zaskakująca kandydatura na premiera! "Droga Beaty Szydło"! Jest też pomysł na Morawieckiego

2021-05-15 15:07
Elżbieta Witek, Beata Szydło
Autor: Materiały prasowe, AP Elżbieta Witek, Beata Szydło

Nowy Ład PiS-u, w ostatniej chwili przemianowany na Polski Ład, to największy pakiet rozwiązań spocjalno-ekonomicznych PiS-u od wyborów do parlamentu w 2015 roku. Wtedy twarzą m.in. 500+ była Beata Szydło. Dziś była premier znalazła się na wewnętrznym wygnaniu (jest europarlamentarzystką PiS), a jej miejsce jako "kobiecej twarzy" PiS, zajęła marszałek Sejmu Elżbieta Witek, która przedstawiała program PiS obok takich polityków jak Jarosław Kaczyński, Mateusz Morawiecki i Zbigniew Ziobro. Czy zatem mamy do czynienia z wyeksponowaniem "nowej Beaty Szydło" do "Nowego Polskiego Ładu"?

- Coś tu jest na rzeczy - mówi "Super Expressowi" prof. Rafał Chwedoruk, politolog Uniwersytetu Warszawskiego. - Sytuacja, w której najważniejsza twarz kampanii z 2015 jest pozostawiona całkowicie z boku, daje wiele do myślenia i można uznać to za sygnał, że z pomocą pani Witek PiS będzie chciał otworzyć się na elektorat wielkomiejski i klasę średnią, bo to właśnie na te klasy najbardziej otwiera się "Polski Ład" - twierdzi prof. Chwedoruk. 

ZOBACZ TEŻ: Morawiecki proponuje 12 tys. na drugie i kolejne dzieci!

Trzeba też spojrzeć, że Elżbieta Witek była najważniejszą osobą z PiS biorącą udział na konferencji poza prezesem Kaczyńskim i premierem Morawieckim. To pokazuje, że w tej twarzy PiS pokłada duże nadzieje. Bardzo możliwe, że jeśli do przyszłych wyborów prezydenckich wszystko dla PiS-u pójdzie dobrze, to Mateusz Morawiecki zostanie kandydatem na prezydenta, a Elżbiecie Witek zostanie wyznaczona droga Beaty Szydło - podsumowuje prof. Chwedoruk. 

CZYTAJ DALEJ:

Jarosław Kaczyński na prezentacji Nowego Ładu! "Podnosimy sumę wolną od podatku do 30 tys. zł"

Nowy Ład w pigułce. 12 tys. na dzieci. Dofinansowania na mieszkanie. Emerytury bez podatku [PODSUMOWANIE]

Polski Ład: Premier zapowiada 12tys. złotych dla kolejnych dzieci
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze