Emerycie! Rewolucja! O tyle więcej dostaniesz w tym roku! Sprawdź

2021-02-26 5:00 ks woź
emerytury 2021
Autor: SHUTTERSTOCK emerytury 2021

Świetne wiadomości dla seniorów! Już za kilka dni największa od 10 lat waloryzacja emerytur, w kwietniu wypłaty trzynastek, a na jesieni czternastek! W tym roku miliony emerytów dostaną naprawdę spore pieniądze!

Po tym, jak w środę Sejm odrzucił poprawki senatorów w sprawie minimalnej waloryzacji kwotowej na poziomie 70 zł oraz zniesienia progu dochodowego przy wypłacaniu czternastek, pewne już jest, jakie pieniądze zasilą w tym roku portfele milionów seniorów. I tak, marcowa waloryzacja świadczeń podniesie wysokość najniższych emerytur z 1200 zł do 1250,88 zł, czyli minimalne emerytury wzrosną o 50,88 zł. Kolejną dobrą wiadomością dla seniorów są zaplanowane na kwiecień wypłaty trzynastek, które wyniosą tyle, ile minimalna emerytura. W efekcie już za miesiąc miliony emerytów otrzymają dodatkowo 1250,88 zł! Ale to nie wszystko. Na święta bowiem będzie kolejny zastrzyk gotówki. W listopadzie będą wypłacane czternastki. Pełną czternastą emeryturę w wysokości minimalnej emerytury otrzymają seniorzy pobierający świadczenie w wysokości nieprzekraczającej 2900 zł brutto. W przypadku emerytów i rencistów, którzy przekraczają ów próg, stosowana będzie zasada złotówka za złotówkę. 

Emeryci dostaną czternastą emeryturę. Znamy kwotę czternastki i termin wypłaty

Tak emeryci komentują dodatki i waloryzację:

Antoni Dziedzic (77 l.) emeryt z Siedlec

- Cieszę się z każdych dodatkowych pieniędzy. Dobrze, że już za kilka dni będzie waloryzacja emerytury, bo to zawsze kilkadziesiąt złotych miesięcznie więcej. Ale pomimo sporej waloryzacji nie zrekompensuje ona podwyżek cen. W sklepach jest z dnia na dzień drożej. To wszystko odbija się na naszych emeryckich kieszeniach. Według mnie waloryzacja dla seniorów powinna wynosić ponad dwieście złotych.

Henryk Krogulewski (94 l.) emeryt z Siedlec 

Jest się z czego cieszyć, przyda mi się każdy dodatkowy grosz. Trzynastka, czy czternastka to zawsze dodatkowe pieniądze, które przeznaczę na leki. Choć moim zdaniem kwoty waloryzacji nie pokryją wzrastających kosztów utrzymania. Nasz emerycki pieniądz jest coraz słabszy, bo pożera go inflacja i niekontrolowane podwyżki cen. Nikt nad tym nie panuje, a seniorzy klepią biedę.

Sanepid ukarał proboszcza. "Dojechał" konfidentów w ogłoszeniach parafialnych. Komentarz Adama Federa [WIDEO].
Najnowsze