Emerycie! Oni nie chcieli dać Ci 14. emerytury! LISTA NAZWISK POSŁÓW

2022-05-28 5:10
Janusz Korwin-Mikke
Autor: Janusz Korwin-Mikke / Twitter Janusz Korwin-Mikke jest jednym z najbogatszych posłów

To już pewne! Emeryci dostaną czternastą emeryturę! Nie wszyscy posłowie zagłosowali jednak za dodatkowymi pieniędzmi dla seniorów. Wśród dziewiętnastu parlamentarzystów, którzy byli przeciw są wszyscy posłowie Konfederacji i niektórzy przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej. - Zamiast widzi-misie Prezesa, lepsze są rozwiązania systemowe, dlatego KO zgłosiło projekt ustawy o drugiej waloryzacji, gdy inflacja przekracza 10%. Emeryci potrzebują pieniędzy co miesiąc, a nie raz w roku, z łaski - tłumaczy swoją decyzję Katarzyna Lubnauer (53 l.).

Czternasta emerytura. Nie wszyscy posłowie byli "za"

Emeryci dostaną czternastą emeryturę. Sejm uchwalił ustawę w sprawie 14. emerytury. Jednak nie wszyscy posłowie głosowali za tym rozwiązaniem, które pomoże najbiedniejszy emerytom. - Niestety tak oczekiwana czternasta emerytura nie zyskała poparcia wszystkich posłów, co uważam za skandal. Na szczęście Zjednoczona Prawica dysponuje większością i pierwsze wypłaty czternastek zostaną wypłacone seniorom już 25 sierpnia dzięki czemu emeryci będą mieli więcej pieniędzy – mówi nam wiceminister rodziny i polityki społecznej Stanisław Szwed (67 l.).

19 posłów było przeciw czternastej emeryturze

A to, że pieniądze seniorom się przydadzą jest pewne jak w banku! Inflacja jest bowiem najwyższa od prawie ćwierć wieku i wiele wskazuje na to, że największa fala drożyzny jest dopiero przed nami. A najbardziej poszkodowaną przez wzrosty cen grupą Polaków są właśnie emeryci i renciści. Dlatego tym bardziej zdumiewa fakt, że aż dziewiętnastu posłów zagłosowało podczas czwartkowych głosowań w Sejmie przeciw wypłatom czternastek. Jak tłumaczą swoje decyzje?

- Uważam, że emerytury Polaków powinny rosnąć, a w sytuacji, gdy inflacja jest w wysokości 12,4% powinna być kolejna waloryzacja emerytur w ciągu roku. Jestem przeciwna działaniom pozasystemowej, w dodatku bez wskazania źródeł finansowania w budżecie, przeciw wyprowadzaniu kolejnych transferów do zewnętrznych funduszy. Zamiast widzi-misie Prezesa, lepsze są rozwiązania systemowe, dlatego KO zgłosiło projekt ustawy o drugiej waloryzacji, gdy inflacja przekracza 10%. Emeryci potrzebują pieniędzy co miesiąc, a nie raz w roku, z łaski. Jestem zwolennikiem stałego zwiększenia comiesięcznych emerytur, a nie jednorazowej pomoc - powiedziała nam Katarzyna Lubnauer z KO. 

Sonda
Zauważasz drożyznę w sklepach?

- My nie przekupujemy wyborców! Jak się komuś daje, to trzeba komuś zabrać, więc każda rozdana złotówka to ubożenie Polski, w tym jej emerytów, którzy płacą więcej w podatkach! - dodaje z kolei Janusz Korwin-Mikke z Konfederacji.

Seniorze, całą listę posłów, którzy zagłosowali przeciw czternastce, przedstawiamy poniżej w naszej galerii zdjęć: 

Express Biedrzyckiej - Kazimierz Krupa: Inflacja totalnie wymknęła się spod kontroli
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE