Emerycie, tyle dostaniesz na wiosnę. Znamy kwoty trzynastek i waloryzacji!

2020-02-14 6:00 CHA
Emerycie! Sprawdź, ile dostaniesz od marca
Autor: SHUTTERSTOCK Emerycie! Sprawdź, ile dostaniesz od marca

Już wszystko wiadomo! Marcowa waloryzacja emerytur będzie rekordowo wysoka. Z kolei w kwietniu najstarsi Polacy otrzymają trzynastki. Już teraz seniorzy mogą policzyć, o ile wzbogacą się na wiosnę.

W ubiegłym tygodniu senatorowie przyjęli ustawę o 13. emeryturach, jednak z poprawką, która wykreślała finansowanie dodatku z Funduszu Solidarnościowego. Alternatywy, skąd brać pieniądze na świadczenie, nie wskazano. Trzynastki wróciły do Sejmu, gdzie zajęła się nimi komisja polityki społecznej i rodziny. – 13. emerytura obroniona. Na posiedzeniu komisji odrzucili poprawkę Senatu, która miała zablokować wypłatę 13. emerytury – poinformowała rzeczniczka PiS Anita Czerwińska (50 l.).

Z Sejmu ustawa o trzynastkach trafi do prezydenta. Na podpis Andrzeja Dudy (48 l.) już czeka zaś waloryzacja. Jej wysokość poznaliśmy na początku tego tygodnia. Wskaźnik wyniósł aż 3,56 proc. zamiast spodziewanych 3,24 proc. Przykładowo senior otrzymujący na rękę 2 tys. zł, zyska ponad 60 zł. Z kolei dla najbiedniejszych seniorów przyszykowano waloryzację kwotową, dzięki której dostaną ok. 57 zł ekstra.

Najnowsze