Ewa Kopacz ponownie wiceszefową PE. Tak pogratulował jej Tusk

2022-01-18 21:22
Ewa Kopacz
Autor: Piotr Grzybowski/SUPER EXPRESS

Była premier, europosłanka Ewa Kopacz (PO) we wtorek w Strasburgu została ponownie wybrana na wiceprzewodniczącą Parlamentu Europejskiego. Otrzymała 467 głosów. Jest pierwszą Polką pełniącą tę funkcję w prezydium PE. Ewa Kopacz była wiceszefową PE przez ostatnie 2,5 roku i będzie pełnić tę funkcję do końca kadencji obecnego PE. „Zawsze starałam się wykonywać swoje obowiązki z doskonałością i najwyższym zaangażowaniem" - podkreśliła była premier Polski po wyborze.

- Jako koordynator Parlamentu Europejskiego ds. praw dziecka skupiałam się na ochronie najmłodszych i najbardziej bezbronnych obywateli, których zdrowie psychiczne i codzienne warunki życia znacznie ucierpiały podczas pandemii COVID-19 i kolejnych lockdownów - stwierdziła Ewa Kopacz. Dodała, że zawsze uważała, że "powinniśmy skupiać się na tym, co nas łączy, a nie na tym, co nas dzieli". - Oczywiście reprezentujemy różne środowiska polityczne, różne przekonania, różne poglądy, ale łączy nas wspólna misja - służenie interesom Europejczyków - powiedziała Kopacz.

Express Biedrzyckiej - Marek Sawicki: Tusk namaścił Trzaskowskiego na premiera

"Chcę łączyć, a nie dzielić"

- Wierzę, że wszyscy podzielamy uniwersalne wartości europejskie, wartości takie jak tolerancja, praworządność, wolność słowa i system parlamentarny, który jest odzwierciedleniem europejskiej demokracji. W tym właśnie duchu chciałbym pełnić funkcję wiceprzewodniczącej. Chcę łączyć - a nie dzielić, prowadzić dialog, a nie kłócić się, słuchać - a nie tylko mówić, rozumieć, a nie osądzać, podejmować decyzje zbiorowo, a nie indywidualnie - dodała Kopacz.

Gratulacje od Tuska

Do licznych gratulacji dołączył się m.in. były przewodniczący Rady Europejskiej, Donald Tusk. "Serdecznie gratuluję Ewie Kopacz wyboru na wiceprzewodniczącą Parlamentu Europejskiego. To wspaniała wiadomość dla Polski, która jest i będzie częścią UE. Wiem Ewa, że z Tobą jesteśmy w dobrych rękach" - napisał na Twitterze Donald Tusk

Sonda
Czy chcesz żeby Donald Tusk ponownie został premierem?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE