Ewenement! Ta wieś głosuje na Trzaskowskiego. JEDEN ważny powód

2020-07-12 21:04 MROK, CHA, PAJ
Suchy Las, wieś gdzie większość głosuje na Rafała Trzaskowskiego
Autor: Paweł Jaskółka Suchy Las, wieś gdzie większość głosuje na Rafała Trzaskowskiego

Niby wieś, ale można się tu poczuć wielkomiejsko. 10 kilometrów od Poznania leży gmina Suchy Las. Zamiast obór i pasących się krów, można tu natknąć się na eleganckie jednorodzinne domki, czy zamknięte osiedla. To jednocześnie jeden z największych bastionów Platformy Obywatelskiej w Polsce. Mieszkańcy nie kryją, że bliżej im do Rafała Trzaskowskiego (48 l.) niż obecnego prezydenta.

Gdyby Polacy głosowali tak jak mieszkańcy Suchego Lasu, druga tura nie byłaby potrzebna. 28 czerwca na Trzaskowskiego zagłosowało tu ponad 50 proc. mieszkańców. Andrzej Duda (48 l.) mógł tu liczyć na poparcie rzędu zaledwie 21,12 proc. W samej wsi nie brak plakatów z wizerunkiem kandydata Koalicji Obywatelskiej. - Zagłosowałem na Trzaskowskiego, wspieram jego kandydaturę. Nie wstydzę się swoich poglądów – mówi nam pan Marcin Garbiel (54 l.), który na swym płocie powiesił baner promujący Trzaskowskiego. - To mój drugi plakat, pierwszy na płocie ktoś zerwał – dodaje mężczyzna.

ZOBACZ TEŻ: Kaczyński w lokalu wyborczym. Czekała go PRZYKRA NIESPODZIANKA. Można się WŚCIEC. Wybory 2020

Gmina jest typową sypialnią Poznania i wielu jej mieszkańców pracuje właśnie w stolicy Wielkopolski. Sami mieszkańcy twierdzą, że przewaga Trzaskowskiego to efekt świadomości wyborczej i tego, że wielu z nich to osoby przedsiębiorcze. W gminie również szczycą się bardzo wysoką frekwencją, która 2 tygodnie temu wyniosła aż 80 proc. - Nasi mieszkańcy zawsze chętnie chodzą głosować. Mają dużą świadomość demokracji - mówi Marcin Buliński, zastępca wójta.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

II tura wyborów: głosowanie w Zakopanem

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze