Fatalne wieści dla Schetyny. Kidawa-Błońska właśnie go ZMIAŻDŻYŁA

2019-09-27 17:08
Małgorzata Kidawa-Błońska
Autor: Andrzej Bęben

Wygląda na to, że wyznaczenie Małgorzaty Kidawy-Błońskiej (62 l.) jako kandydatki Koalicji Obywatelskiej na szefową rządu było strzałem w dziesiątkę. To obecną wicemarszałek Sejmu Polacy widzą w fotelu premiera znacznie chętniej niż lidera KO, Grzegorza Schetynę (56 l.). Tak wynika z sondażu Instytutu Pollster dla „Super Expressu”.

To prawdziwy nokaut. Nie dość, że Kidawa-Błońska miażdży Schetynę, to jeszcze wytrwale goni Mateusza Morawieckiego (51 l.). W naszym sondażu różnica między nią a obecnym szefem rządu wynosi 4 pkt. proc. Sam przewodniczący Platformy ostatnio tłumaczył, dlaczego Kidawa byłaby lepsza jako premier niż on sam.

ZOBACZ TEŻ: Już wszystko JASNE! To dlatego Kidawa-Błońska została kandydatką na premiera

- Zapewne przyjdzie nam zawiązać koalicję z innymi partiami. Małgorzata jest najlepszym politykiem do prowadzenia takich rozmów. Lepszym ode mnie – stwierdził. A dlaczego tak uważają też Polacy?

- Elektorat Platformy był zawsze na tle innych partii elektoratem sfeminizowanym, więc w naturalny sposób kobieta, na dodatek rozpoznawalna, budzi z góry zaufanie. Ponadto sama Kidawa-Błońska jest osobą rzadziej obecną w konfliktach politycznych niż Schetyna – tłumaczy prof. Rafał Chwedoruk (50 l.), politolog.

Sondaż. Kto napremiera
Autor: Redakcja SE Sondaż. Kto napremiera
- Spraw, o których mówią Polacy jest bardzo dużo - komentuje spotkanie w Gdańsku Małgorzata Kidawa-Błońska, kandydatka Koalicji Obywatelskiej:
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE