Firma billboardowa u adwokatów PiS

2017-09-18 4:00 SR

Okazuje się, że firma byłych współpracowników Beaty Szydło (54 l.), która bez przetargu otrzymała zlecenie przy kampanii billboardowej, znajduje się pod tym samym adresem, co kancelaria adwokacka Gotkowicz, Kosmus, Kuczyński i Partnerzy. Ta sama kancelaria reprezentuje w procesach sądowych prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego (68 l.), a także dostaje co roku duże kwoty za obsługę prawną rządzącej partii.

Chodzi o firmę Solvere założoną niedawno temu przez Annę Plakwicz (38 l.) i Piotra Matczuka (35 l.). Dostała ona intratne zlecenie za 240 tys. zł od Polskiej Fundacji Narodowej, w ramach akcji promującej reformę sądów. Całkowity koszt kampanii to 19 mln zł.

Tymczasem, jak wynika z Krajowego Rejestru Sądowego, firma Solvere jest zarejestrowana pod tym samym adresem w Gdańsku, co kancelaria prawna Gotkowicz, Kosmus, Kuczyński i Partnerzy. To ta sama kancelaria, która tylko w 2015 r. dostawała miesięcznie od PiS 36,9 tys. zł. I to ta sama kancelaria od lat reprezentuje prezesa PiS podczas sądowych procesów. Między innymi w sporze z Lechem Wałęsą (74 l.), który zarzucił szefowi PiS, że to on odpowiada za katastrofę smoleńską. - To pozwala postawić pytanie: czy mózgiem całej operacji związanej z kampanią billboardową nie jest przypadkiem prezes PiS Jarosław Kaczyński? Trudno bowiem mówić w tym przypadku o nadzwyczajnym zbiegu okoliczności, że firma Solvere - choć było tysiące innych adresów w całej Polsce - jest zarejestrowana pod tym samym adresem, co zaufana kancelaria szefa PiS - ocenia poseł PO Krzysztof Brejza (43 l.). Co ciekawe, jak wczoraj ujawnił dziennikarz Radia Zet Mariusz Gierszewski na Twitterze, 24 lipca, po wecie prezydenta Andrzeja Dudy (45 l.), spotkał w biurze na Nowogrodzkiej wychodzących od prezesa Annę Plakwicz i Piotra Matczuka. "Dzień później rejestrują oni domenę sprawiedliwesady.pl" - napisał Gierszewski.

Zobacz: Szydło dała zarobić swoim KUMPLOM

Sprawdź: Beata Szydło: posłowie PiS mogą zagłosować przeciwko rządowi!

Czytaj: Adrian Zandberg: Afera billboardowa