Funkcjonariusze na cmentarzach! Będą kontrole, lepiej uważać

2021-10-28 12:11
Cmentarz
Autor: Pixabay Poszukiwani są wolontariusze do kwesty 1 listopada w Olsztynie. Zdj. ilustracyjne.

Cmentarze jak co roku wypełniają się osobami, które chcą uczcić pamięć swoich zmarłych bliskich. Przed 1 listopada nie tylko sprzątają, ale też ozdabiają groby kwiatami i zniczami, nie raz bardzo kosztownymi. W tym roku na nekropoliach pojawią się policjanci i strażnicy miejscy. Będą wszystkich ilnować.

Cmentarze bywają okazją dla złodziei, by nieco dorobić w nikczemny sposób. Tak zwany hieny cmentarne tylko czekają, aż na grobach pokażą się nowe wiązanki czy znicze i zwyczajnie je kradną. Nie raz niszczą także nagrobki. Aby zapobiec temu procederowi, od 20 października do 3 listopada trwa akcja "Hiena", podczas której funkcjonariusze straży miejskiej będą pilnować w godzinach wieczorno-nocnych bezpieczeństwa na cmentarzach. Będą pilnować zwłaszcza dzieci, seniorów i osób zagubionych. Ponadto będą przypominać o szczególnej ostrożności w związku z pandemią oraz zachowaniu dystansu społecznego, dlatego lepiej uważać. Jednocześnie będzie trwać akcja "Znicz", która rozpocznie się 30 października, a zakończy 1 listopada. Będą przede wszystkim dbać o porządek i bezpieczeństwo w ruchu drogowym i pieszym. Będą szczególną uwagę przykładać do trzeźwości kierowców, stosowania się do zasad ruchu drogowego i chuligańskich wybryków. 1 listopada będą wspierać policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego. Straż Miejska uczula także na wzmożoną aktywność kieszonkowców, którzy mogą chcieć wykorzystać tłumy na cmentarzu do kradzieży.

Sprawdź: Awantura w Sejmie! Sienkiewicz ostro: Dworczyk do dymisji

W naszej galerii możesz zobaczyć, co spotkało Jarosława Kaczyńskiego pod kościołem.

Sonda
Zamierzasz odwiedzić groby bliskich 1 listopada?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE