Galopujący Major: Pozdrowienia do więzienia (też z tektury)

2019-08-18 14:54 Galopujący Major
Więzienie
Autor: Ichigo121212/cc0/pixabay Więzienie

Jan Szyszko, który zataił wartość przerobionej na mieszkanie stodoły w oświadczeniu majątkowym. Michał Dworczyk, który zataił udziały w spółkach w – bagatela – 12 oświadczeniach majątkowych i Jarosław Kaczyński, któremu, także do oświadczenia zapomniało się wpisać pełnomocnictwa od pani Basi. Wszyscy oni, bogaci, syci i zadowoleni mogą tylko pomachać, najpierw Sławomirowi Nowakowi, za jego słynne zegarki, a teraz Sławomirowi Neumannowi za jego oświadczenie majątkowe i za to, że ponoć „nie jest w stanie wytłumaczyć” się z 50 000 PLN.

W sprawie tłumaczenia się z wysokich kwot pomachać mogą bliscy Zbigniewa Ziobry, którzy wpłacili na Solidarną Polską drobne 471 000 PLN. A już najbardziej machać może bezrobotna żona Tadeusza Cymańskiego, która wpłaciła 42 000 PLN na tę samą partię, albo 20-letnia Zuzanna – córka Jacka Kurskiego, która w tygodniu przed wyborami dokonała trzech przelewów na 42 000 PLN. Ile znacie bezrobotnych żon albo 20-letnich kobiet przelewających ponad 40 000 na partie polityczne? No właśnie, ja też nie znam, więc uważam, że powinny nam wszystkim, a już Neumannowi w szczególności pomachać.

Tak, jak machać powinien Zbigniew Ćwiąkalski, który podał się dymisji, gdy mu się ktoś powiesił pod celą, bo teraz policja paralizatorami torturować potrafi ludzi, a świadkowie zeznający w aferach polityków PIS (ponoć odwiedzających domy publiczne), raz za razem popełniają samobójstwa w celach pod PiS-owskim nadzorem. Ale może to dlatego, że im nikt nie macha, albo wręcz przeciwnie, macha, tyle że prześcieradłem po szyi.

Pomachać może więc też rodzina Dawida Kosteckiego, który miał tego pecha, że nie zginął w Smoleńsku, przez co, prokuratura nie chce zrobić ponownej sekcji zwłok, co może i lepiej. Patrząc, co się stało z dowodami wypadku Beaty Szydło, a nuż dowód w postaci ciała zmarłego też by się, przypadkowo, rzecz jasna, zepsuł i złamał akurat w okolicach podejrzanego ukłucia.

Machać może Gerard Birgffelner, którego, jako świadka, przesłuchiwano już po raz siódmy i to machać do Jarosława Kaczyńskiego oskarżonego o pośrednictwo w łapownictwie (przy świadkach). Najlepiej tymi wszystkimi fakturami, które Kaczyński na taśmach obiecał zapłacić, ale jak Birgfellner fikcyjnie go pozwie do sądu, żeby tam z Kaczyńskim mogli oszukać sąd i zalegalizować umowy na gębę.

Machać do telewizora może też morderca Pawła Adamowicza, który potrafił przestraszyć nawet własną matkę, ale, gdy ta przyszła na policję, to tylko bezradnie pomachali głowami, żeby za kilka tygodni ciało Adamowicza wsuwać do worka. I teraz też bezradnie machają, do Aleksandry Dulkiewicz, czy Jaśkowiaka w sprawach grożenia im zamordowaniem.

Na szczęście włodarze miast, nie muszą się bać, bo szefem MSWiA został pierwszy w historii zwierzchnik policji, który został skazany przez sąd za przestępstwo, ale może pomachać im wszystkim ułaskawieniem od prezydenta, który nigdy nie wykładał w Poznaniu.

A my wszyscy machać sobie możemy nawzajem każdego dnia, najlepiej naszą biało-czerwoną, tyle że bez czerwonego, w końcu ta namiastka czegoś, co miało być państwem, od dawna już w stosunku do sytych misiów wywiesiło białą flagę. Flagę, która przypomina już tylko całun wokół gnijącego od oligarchii trupa.

Najnowsze