Gdzie sprawdzić, czy można wyjść z domu? Koronaporadnik Adama Federa [WIDEO]

2020-04-02 17:39
Płock. Młodzież nie stosuje się do zaleceń ws. koronawirusa! Straż Miejska interweniuje!
Autor: MirceaIancu/cc0/Pixabay.com Do Straży Miejskiej w Płocku wpłynęły już pierwsze zgłoszenia o młodzieży gromadzącej się na terenie miasta, zdj. ilustracyjne

Nowe nakazy, nowe zakazy, w tej plątaninie przepisów, coraz trudniej ustalić co można, a czego nie można. Czy jak ktoś nie ma 18 lat, to może wyjść na spacer z psem, ze śmieciami, pobiegać, albo pojeździć na wrotkach? „Czy, mając 16 lat, mogę wyjść na spacer z psem, który ma 18 lat?” - pojawiają się w internecie takie pytania. Na szczęście jest już strona w internecie, na której można znaleźć odpowiedzi na wszystkie pytania.

„Czy mogę wyjść zapalić przed dom, jak mam małe dziecko, a w pomieszczeniach nie palę?” - zapytała pewna nastolatka. Odpowiedź na to i inne pytania można znaleźć na specjalnej stronie czymoznawyjsczdomu.pl. Wchodzimy i naszym oczom ukazuje się jedno, wielkie, czarne „Nie". To jest bardzo dobra strona, są na niej odpowiedzi na wszystkie pytania.

http://czymoznawyjsczdomu.pl/

Według nowego rozporządzenia „przemieszczanie się osoby do ukończenia 18. roku życia jest możliwe wyłącznie pod opieką osoby sprawującej władzę rodzicielską, opiekuna prawnego albo innej osoby dorosłej". Jeżeli już ktoś koniecznie chce wyjść, a nie ma 18 lat, łatwo znajdzie ogłoszenia chętnych i pełnoletnich osób, które za drobną opłatą przyjadą i wyprowadzą niepełnoletniego. Cena od 10 do 30 złotych za godzinę.

Koronaporadnik cz.10 Czy można wyjść z domu?

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

„Jednocześnie mogą się poruszać osoby w odległości nie mniejszej niż 2 m od siebie". - tak to wygląda według nowego rozporządzenia. Na przykład kibice się nudzą, bo nie ma meczów, ale nie mogą sobie organizować ustawek, jak niedawno w Gorzowie, bo w myśl nowych przepisów na ustawce mogłoby się spotkać maksymalnie dwóch kibiców i musieliby zachować co najmniej dwa metry odległości między sobą, a to raczej niemożliwe. Jeżeli sprawdziliby na stronie czymoznawyjsczdomu.pl, to by wiedzieli i nie trafiliby do aresztu.

www.se.pl/gorzow/gorzow-trojka-chuliganow-z-ustawki-zatrzymana


Każdy z pięciu mężczyzn, biorący udział w spotkaniu towarzyskim przed sklepem w Rosławicach dostał mandat w wysokości 500 złotych. Gdyby panowie weszli  wcześniej na stronę czymoznawyjsczdomu.pl i zapytali, czy mogą wyjść, to każdy byłby bogatszy o 500 złotych. Czy można zorganizować chrzciny? Wchodzimy na stronę czymoznawyjsczdomu.pl i odpowiedź brzmi „Nie". Gdyby goście restauracji w Środzie Wielkoposlskiej zadali takie pytanie na stronie czymoznawyjsczdomu.pl, nie dostaliby po 100 złotych kary grzywny.

Zobacz też: https://www.se.pl/wiadomosci/polityka/czy-prezydent-zatanczy-na-tik-toku-koronaporadnik-adama-federa-wideo

Reasumując, jeżeli niektóre z zapisów nowego rozporządzenia nie są jasne, ktoś zastanawia się, czy może, czy nie może wyjść z domu, to na stronie czymożnawyjśćzdomu.pl znajdzie odpowiedź na wszystkie pytania.

Najnowsze