Gejowska orgia homofobów w Brukseli. Byli wśród nich polscy dyplomaci?! [NOWE FAKTY]

2020-12-01 17:45 tw
Gejowska impreza
Autor: Shutterstock Gejowska impreza

Seksskandal w Brukseli nabiera rumieńców. W weekend tamtejsza policja przerwała imprezę, która okazała się gejowską orgią i łamała obostrzenia epidemiczne, obowiązujące w Belgii. Nie byłoby w tym nic zaskakującego i bulwersującego, gdyby nie fakt, że wśród spiskowców rozkoszy był m.in. znany węgierski polityk prawicowy. Jak się okazuje nie zabrakło tam także… polskich dyplomatów.

W ostatni weekend, a dokładniej z piątku na sobotę, belgijska policja wkroczyła do baru przy rue des Pierres w centrum Brukseli. Okazało się, że na miejscu trwa homoseksualna orgia. Dziś media poinformowały, że jednym z jej uczestników był europoseł z Węgier József Szájer, znany ze swoich homofobicznych poglądów bliski sojusznik węgierskiego premiera Viktora Orbana, autor zapisu w węgierskiej konstytucji, zabraniającego małżeństwo osób tej samej płci.

Ale na tym sprawa się nie kończy. Pojawia się w niej bowiem także polski wątek. Wśród uczestników orgii mieli być bowiem polscy dyplomaci. Napisała o tym na Twitterze niezależna dziennikarka Una Hajdari, współpracująca z wieloma zachodnimi mediami, m.in. Politico Europe czy The New York Time.

„Źródła wskazują, że także polscy dyplomaci byli na imprezie” - napisała Hajdari. „Jako ktoś, kto pisał o nastrojach anty-LGBT w Polsce, nigdy nie myślałam, że działacze LGBT będzie mogli użyć przeciwko rządowi argumentu, że uprawiali seks grupowy w Brukseli” - dodała z przekąsem dziennikarka.

Jak jednak informuje RMF, powołując się na informacje belgijskiej prokuratury, wśród zatrzymanych w czasie imprezy osób z paszportem dyplomatycznym nie było Polaków.

Express Biedrzyckiej - Bartłomiej Sienkiewicz: Policja jest ślepym mieczem, nie jest samodzielna
Najnowsze
KOMENTARZE