Giertych wróci do polityki? Zieje żądzą odwetu!

2020-12-04 20:00 ełem
Roman Giertych
Autor: Marcin Smulczyński/Super Express Roman Giertych

Mecenas Roman Giertych, niedawno spektakularnie zatrzymywany przez CBA, ma nowy plan na życie. Opowiedział o nim w TVN 24. Były wicepremier chce do polityki wrócić i... rozliczyć PiS. W szyderczy sposób podziękował Zbigniewowi Ziobrze i zapowiedział, że chce wystartować w najbliższych wyborach parlamentarnych. To dobra decyzja?

Giertych stwierdził, że już w ubiegłym roku miał od Platformy Obywatelskiej propozycję kandydowania, jednak się nie zdecydował, ze względu na sprzeciw rodziny. Teraz zdanie zmienił. Stwierdził, że chce za to podziękować "prokuratorowi krajowemu Bogdanowi Święczkowskiemu i prokuratorowi generalnemu, Zbigniewowi Ziobrze". 

- Natomiast jeżeli myślę o starcie, to raczej do Senatu. A ponieważ nie jest jeszcze znana data wyborów, to nie będę się w żaden sposób deklarował - powiedział warszawski adwokat. Nie odniósł się do pytania o to czy będzie kandydował np. z list Szymona Hołowni.

- Mam wolę powrotu do polityki w następnych wyborach i chcę brać udział w rozliczaniu PiS, które będzie przeprowadzone zgodnie z zasadami prawa i sprawiedliwości. Chciałbym przynamniej zostać szefem komisji śledczej do spraw działania wymiaru sprawiedliwości w latach 2015-2021. Mam nadzieję, że to już będzie ten ostateczny czas rządów PiS - zapowiedział Giertych.

W połowie października Giertych został zatrzymany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. Podczas przeszukania w jego domu pod Warszawą, Giertych zemdlał i trafił do szpitala. Prokuratura chciała nałożyć na niego zakaz wykonywania zawodu adwokata, jednak odrzucił to żądanie poznański sąd.

mec. Jacek Dubois: Władza chce zamknąć usta Giertychowi. Boję się o jego zdrowie i życie [Super Raport]
Najnowsze
KOMENTARZE