Gigantyczna emerytura arcybiskupa Głódzia. Zwykły emeryt nie dostaje tyle przez rok

2019-05-23 9:46 MMB
Abp Sławoj Leszek Głódź
Autor: NEWSPIX Abp Sławoj Leszek Głódź

Metropolita gdański abp Sławoj Leszek Głódź (74 l.) to jedna z najsłynniejszych twarzy polskiego Kościoła. Hierarsze zarzuca się życie w przepychu, a ostatnio po głośnej premierze filmu „Tylko nie mów nikomu” także to, że nic nie zrobił z wiedzą o pedofilii wśród kleru. Duchowny biedy nie klepie – ma okazałą rezydencję, na dodatek teraz wyszło na jaw, że pobiera gigantyczną wojskową emeryturę.

17 tys. zł miesięcznie – tyle może wynosić świadczenie hierarchy. Tyle najbiedniejsi emeryci nie dostają nawet w rok! Jak to możliwe? To dlatego, że dosłużył się stopnia generała dywizji jako biskup polowy Wojska Polskiego. – Biskup generał Leszek Sławoj Głódź, jak każdy zwolniony z zawodowej służby wojskowej generał (...) może otrzymać emeryturę wojskową w przedziale od 10.760 zł do 17.725 zł brutto – poinformował nas MON. A to nie wszystko! Już w przyszłym roku może on otrzymywać emeryturę kościelną. Skończy 75 lat, a jest to wiek, w którym biskupi przechodzą na emeryturę, chyba że papież zdecyduje inaczej. Zapytaliśmy Konferencję Episkopatu Polski o wysokość takiego świadczenia. Do zamknięcia wydania gazety nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

Głódź lubi przebywać w swojej posiadłości na Podlasiu, bardziej przypominającej pałac, aniżeli dom, ale obecnie mieszka w rezydencji w Gdańsku. Ostatnio na jej ścianie działacze „Wiosny” wyświetlili film „Tylko nie mów nikomu”. Hierarcha zaszokował po jego premierze, mówiąc, że dokumentu nie widział „bo nie ogląda byle czego”. Potem przepraszał za swoje słowa.

Zobacz jak Grzegorz Schetyna radzi sobie w koszykówce! [WIDEO]

Zadbaj o pielęgnację cery! Kosmetyki w świetnych cenach dostaniesz na Skin79 kody rabatowe.

Najnowsze