Gigantyczna waloryzacja emerytur! Sprawdź, ile można zyskać [TABELKA]

2021-08-03 5:08
Emeryci
Autor: Shutterstock

Tak wysokiej podwyżki emerytur jak przyszłoroczna, seniorzy jeszcze nie widzieli! Waloryzacja w marcu 2022 roku może sięgnąć nawet 6 procent! W efekcie obecna emerytura na poziomie 1500 zł wzrośnie aż o ponad 200 zł. To niestety efekt drożyzny. - Inflacja szaleje i nie wykluczam, że waloryzacja w przyszłym roku sięgnie nawet sześciu procent - mówi nam ważny polityk z kręgów rządowych.

Waloryzacja emerytur w 2022 roku na poziomie sześciu procent?! - Inflacja szaleje i nie wykluczam, że waloryzacja w przyszłym roku sięgnie nawet sześciu procent. Choć ostateczny wskaźnik inflacji poznamy dopiero na początku przyszłego roku, to już teraz mogę powiedzieć, że jest ta obawa przed jeszcze wyższą inflacją, a wtedy waloryzacja, jak mówię, mogłaby być nawet na poziomie 6 procent - mówi nam ważny polityk z kręgów rządowych. Choć od stycznia przyszłego roku świadczenia seniorów nieco wzrosną, bo wejdą w życie emerytury bez podatku, a waloryzacja może wynieść właśnie wspomniane 6 procent, to eksperci zbytnio nie cieszą się z tego powodu. - Wszystko wskazuje na to, że wskaźnik waloryzacji w 2022 roku rzeczywiście może wynieść 6 procent. Nie widzę potencjału do spadku inflacji w tym roku. Mało tego. Rosnące wynagrodzenia, dodrukowany pieniądz, rosnąca konsumpcja przełożą się na bardzo wysoką inflację. I trzeba pamiętać o tym, że te przyszłoroczne emerytury nie będą wcale realnie o 6 procent wyższe, bo wszystko zje szalejąca drożyzna – komentuje w rozmowie z „Super Expressem” Marek Zuber (49 l.), ekonomista i analityk rynków finansowych. A w tabelce obok przedstawiamy emerytury z uwzględnieniem wskaźnika waloryzacji na poziomie sześciu procent. 

Express Biedrzyckiej - Michał Kamiński: USA traktuje dziś Polskę jak wroga
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE