Gliński śmieszkuje po nagrodzie Nobla dla Olgi Tokarczuk

2019-10-10 13:42 PJ
Piotr Gliński - wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego
Autor: Andrzej Lange Piotr Gliński - wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego

Wielki sukces polskiej pisarki. Olga Tokarczuk została laureatką nagrody Nobla. Zewsząd płyną pod jej adresem gratulacje. Swoje złożył też minister kultury i dziedzictwa narodowego wicepremier Piotr Gliński. Zrobił nieco żartobliwy sposób składając pewną obietnicę.

Sukces Olgi Tokarczuk! Pisarka została uhonorowana Noblem za książkę"Bieguni". Nagroda to wielka niespodzianka i szczęście. Z gratulacjami do pisarki pospieszył już minister Piotr Gliński. Wicepremier napisał, że takie dokonanie polskiej pisarki bardzo go cieszy: - Gratulacje dla Pani Olgi Tokarczuk. Sukces polskiego twórcy bardzo cieszy, tym bardziej, że to kolejny międzynarodowy sukces Pani Tokarczuk. Nagroda Nobla to dobitny dowód na to, że polska kultura jest doceniana na całym świecie. Gratuluję! Przy okazji zapewnił też, że weźmie się za dokończenie książek autorstwa Tokarczuk, które zaczął czytać, ale jeszcze nie skończył. Teraz oficjalnie złożył obietnicę poprawy: - W związku z nagrodą Pani Tokarczuk minister kultury tym bardziej zobowiązuje się powrócić do niedokończonych wcześniej lektur noblistki ;) - napisał nieco żartując. 

Co ciekawe, nie tylko Gliński wziął się za książki Olgi Tokarczuk. Już kilka lat temu prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński mówił o tym, że sięga po jej dzieła: - Pewnie państwa zaskoczę, ale teraz czytam "Księgi Jakubowe" Olgi Tokarczuk. A patrząc na całe moje życie, to największe wrażenie wywarła na mnie chyba "Czarodziejska Góra" - mówił w 2016 roku.

Przyznanie Oldze Tokarczuk Literackiej Nagrody Nobla w rozmowie z Radiem Eska skomentował Michał Rusinek- pisarz i były sekretarz Wisławy Szymborskiej
Literacki Nobel dla Olgi Tokarczuk. Postanowiłem wrócić do niedokończonych lektur - skomentował wicepremier i minister kultury Piotr Gliński
Sławomir Koper. Nobliści Skandaliści
Autor: Wydawnictwo Harde Sławomir Koper. Nobliści Skandaliści
Najnowsze