Gowin wyrzucony z rządu. Wiemy, co zrobi Duda!

2021-08-10 19:03
Andrzej Duda
Autor: Łukasz Gągulski Andrzej Duda

Jarosław Gowin stracił stanowisko w rządzie. Decyzję o odwołaniu Gowina podjął premier Mateusz Morawiecki, ale ogłosił ją rzecznik rządu. Müller powiedział: "Pan premier Mateusz Morawiecki zwrócił się dzisiaj do pana prezydenta Andrzeja Dudy o odwołanie Jarosława Gowina z funkcji Wicepremiera oraz Ministra". Co zrobi prezydent? Wiemy!

Jarosław Gowin stracił miejsce w rządzie Mateusza Morawieckiego. Rzecznik rządu Piotr Müller poinformował we wtorek na konferencji prasowej, że premier zwrócił się we wtorek do prezydenta Andrzeja Dudy o odwołanie Jarosława Gowina z funkcji wicepremiera oraz ministra rozwoju, pracy i technologii. Powiedział, że Jarosław Gowin oraz członkowie Porozumienia pracowali w niewystarczającym tempie nad projektami zawartymi w Polskim Ładzie oraz podejmowali "nierzetelne działania" dotyczące reformy podatkowej. Wiadomo już, co zrobi w tej sytuacji prezydent Duda. - "Dysponentem składu Rady Ministrów jest Prezes Rady Ministrów, zgodnie z polską konstytucją prezydent dokonuje zmian w rządzie na wniosek premiera. Oczywiście takie zmiany, o które prosi pan premier zostaną dokonane, o tym kiedy to się stanie, będzie informowała Kancelaria" - powiedział w rozmowie z PAP rzecznik prezydenta Błażej Spychalski. Prezydencki rzecznik zaznaczył, że "będzie to bez zbędnej zwłoki, jak to zwykle przy takich wnioskach". 

Potworne upokorzenie Gowina. Dymisja wcale nie jest najgorsza!

Pilne! Konferencja Jarosława Gowina ws. odwołania ze stanowiska

Jarosław Gowin wyrzucony z rządu. Morawiecki zdecydował
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE