Grodzka porzuciła Palikota! Nie będzie już wspólnych tańców?

2014-06-27 15:33 kaz

To koniec tego politycznego romansu! Anna Grodzka oddała partyjną legitymację Twojego Ruchu i porzuciła Janusza Palikota. Posłanka przechodzi do partii Zielonych.

Anna Grodzka w czasie kampanii wyborczej do Sejmu z list partii Janusza Palikota zasłynęła tym, że szalała z politykiem na parkiecie. Ale wspólne tańce dobiegły końca. Posłanka postanowiła zmienić barwy i oddała legitymacje partyjną Twojego Ruchu. Co ciekawe, w Sejmie nadal będzie działać w klubie parlamentaranym ugrupowania Palikota.

Zobacz: Afera taśmowa: Bartłomiej Sienkiewicz złożył dymisję

- Zieloni mają dziś do odegrania kluczową rolę. Polsce potrzebna jest szeroka demokratyczna, lewicowa, postępowa koalicja zdolna przeciwstawić się prawicowemu duopolowi: neoliberalno-etatystycznemu blokowi politycznemu PO-PIS. Na rzecz takiej koalicji zamierzam działać - tłumaczy Anna Grodzka w wywiadzie dla gazety partyjnej "Zielone Wiadomości". - Warunkiem tego będzie wymiana znacznej części obecnej "klasy politycznej" - dodaje posłanka.

Janusz Palikot o decyzji Grodzkiej

Janusz Palikot oznajmił, że bardzo cieszy się z decyzji Anny Grodzkiej. Jego zdaniem, posłanka będzie szerzyć działania Twojego Ruchu w partii Zielonych.

ZAPISZ SIĘ: Codziennie wiadomości Super Expressu na e-mail

Najnowsze