GROŻĄ Kaczyńskiemu! Chcą ZABLOKOWAĆ miesięcznice smoleńskie!

2016-12-10 9:03
Miesięcznica smoleńska
Autor: Tomasz Radzik

10 grudnia przed Pałacem Prezydenckim ma się odbyć zgodnie z tradycją kolejna "miesięcznica smoleńska". Tymczasem grupa "Obywatele RP" na Facebooku zapowiada, że poczyni wszelkich starań, aby ją zablokować. Ma to być kara dla Jarosława Kaczyńskiego za to, że "nie cofnął on decyzji o ekshumacjach".  

Na stworzonym przez Obywateli RP FB wydarzeniu "Ręce precz od grobów ofiar! Blokada miesięcznicy" na piszą oni: - Niech tej miesięcznicy nie będzie! Niech Kaczyński zapłaci za profanowanie grobów i pamięci ofiar! Niech protestujący bliscy ofiar katastrofy nie będą samotni. Niech się skończy to obrzydliwe szaleństwo.

Jak wspominają: - 10 listopada zapowiedzieliśmy Kaczyńskiemu, że o ile dezycji o ekshumacjach nie cofnie, my nie będziemy się już demonstracyjnie wycofywać z prawa do zajęcia miejsca, na którym on staje i kolejnej swojej miesięcznicy nie przeprowadzi. W odpowiedzi PiS zapowiada znianę prawa o demonstracjach. Być może ta miesięcznica jest ostatnią, przy której da się stanąć nie naruszając przepisów.

Na końcu zachęcają: - Wszystkich, zwłaszcza warszawiaków, wzywamy do masowej obecności. Blokadę miesięcznicy w odpowiedzi na ekshumacje i gwałtowany atak na prawa człowieka powinna zobaczyć opinia publiczna. Kaczyński musi zapłacić cenę za swoje tępe barbarzyństwo! Przyjdźcie!

Grupa "Obywatele RP" liczy sobie ok. 1700 osób, zaś udział w wydarzeniu zapowiedziało do wtorkowego poranka na FB niecałe 200 osób.

Zobacz także: Sasin zeznaje w sprawie lotu do Smoleńska: Kancelaria Premiera nam przeszkadzała


Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE