Grozi mu nawet 12 lat więzienia! Były senator PiS wziął miliony łapówek? [WIDEO]

2020-01-14 17:08 DG
Stanisław K.
Autor: KATARZYNA ZAREMBA/SUPER EXPRESS Stanisław K.

Z Senatu za kraty? We wtorek rano funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali byłego senatora PiS Stanisława K. (67 l.), jego syna oraz małopolską radną PiS i dyrektor małopolskiego oddziału Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Martę M. Chodzi o wielomilionowe łapówki.

Troje zatrzymanych trafiło do Prokuratury Regionalnej w Katowicach, gdzie wszystkim postawiono zarzuty korupcyjne. Jak wynika z komunikatu CBA „K. i jego syn mieli przyjąć wielomilionowe łapówki, natomiast Marta M. miała wręczać korzyści majątkowe w formie kontraktów zawartych z Fundacją Pomocy Osobom Niepełnosprawnym w Stróżach”.

Dziennikarze TVP Info ustalili, że chodzi o łapówki na łączną kwotę ponad 3 mln zł! Suma robi wrażenie, podobnie jak wysokość kary grożącej byłemu senatorowi i reszcie. - Za czyny, które dotyczą zatrzymanych osób, grozi kara pozbawienia wolności do lat 12 – usłyszeliśmy od Katarzyny Żołny z zespołu prasowego Prokuratury Regionalnej w Katowicach. Dotąd w toczącym się w tej sprawie postępowaniu zarzuty usłyszało 24 podejrzanych.

Stanisław K., który był senatorem VI, VII, VIII i IX kadencji, od początku nie przyznaje się do winy. Pobyt za kratami groził mu już dwa lata temu. W styczniu 2018 r. koleżanki i koledzy senatorowie nie wyrazili jednak zgody na zatrzymanie i tymczasowy areszt dla K. W tajnym głosowaniu 32 senatorów było za, 37 przeciw, a 19 wstrzymało się od głosu. W wyborach w 2019 r. Stanisław K. wystartował jako kandydat niezależny i nie uzyskał mandatu. W okręgu sądeckim, skąd startował, przegrał ze wspieranym przez PiS swoim byłym asystentem. We wtorek po południu Marta M., decyzją Jarosława Kaczyńskiego (71 l.), została zawieszona w prawach członka PiS.

Najnowsze