Grzegorz Braun straci ponad 62 tys. zł! Prokuratura wszczęła śledztwo

2021-09-17 17:18
Grzegorz Braun
Autor: Sebastian Wielechowski/SE Grzegorz Braun

Grzegorz Braun (54 l.) słono zapłaci za skandaliczne słowa skierowane do ministra zdrowia Adama Niedzielskiego (48 l.). Poseł Konfederacji został ukarany przez Prezydium Sejmu najwyższą możliwą karą finansową. I straci ponad 62 tys. zł w ciągu pół roku! A może mieć jeszcze większe problemy! Prokuratura wszczęła już śledztwo w tej sprawie.

Grzegorz Braun straci ponad 62 tys. zł

Grzegorz Braun zszokował wszystkich, kiedy podczas sejmowej debaty wykrzyczał do ministra Niedzielskiego: „Będziesz pan wisiał!”, wskazując palcem na szefa resortu zdrowia. Kontrowersyjny polityk do tej pory nie wycofał się ze swoich słów. – Ja nie grożę ministrowi Niedzielskiemu, ja przewiduję i ostrzegam – powiedział Grzegorz Braun w rozmowie z „Super Expressem”, obarczając ministra winą za nadmiarowe zgony w Polsce w trakcie pandemii koronawirusa.

Nie przegap:

- Szybka reakcja sejmowych władz. Braun dostał najwyższą karę. Jego portfel mocno to odczuje!

- Braun nie chce przeprosić Niedzielskiego. Mówi o bestialstwie i zbrodni przeciw ludzkości

Okazuje się, że Braun słono zapłaci za bulwersujące słowa. Prezydium Sejmu (marszałek wraz z wicemarszałkami) ukarało posła obniżeniem uposażenia o 50 proc. i odebraniem całej diety poselskiej przez sześć miesięcy. A to oznacza, że posłowi Konfederacji koło nosa przejdzie wielka kasa! Grzegorz Braun straci przez pół roku ponad 62 tys. zł!

Sonda
Jak oceniasz zachowanie Grzegorza Brauna?
Skandal w Sejmie! Braun do Niedzielskiego: "Będziesz pan wisiał"

Witek i Niedzielski zawiadomili prokuraturę

Na tym nie kończą się jednak problemy polityka. Elżbieta Witek (64 l.) złożyła do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez Grzegorza Brauna. Marszałek Sejmu w piśmie do prokuratury wskazuje, że słowa posła Konfederacji mogły wypełnić znamiona czynu zabronionego – groźby karalnej.

Nie przegap: Znany ksiądz wysyła Brauna do spowiedzi! "Skandaliczna wypowiedź". TYLKO U NAS

Za ten czyn politykowi może grozić nawet do dwóch lat więzienia. „Poseł Grzegorz Braun przekroczył dzisiaj kolejną granicę. Nie ma miejsca na groźby karalne w polskim parlamencie, ani w całej przestrzeni publicznej” – napisała w mediach społecznościowych Elżbieta Witek, informując o złożeniu zawiadomienia do prokuratury. Pismo do prokuratury wysłał również sam Adam Niedzielski, o czym poinformowało biuro prasowe Ministerstwa Zdrowia. 

Prokuratura wszczęła śledztwo

Grzegorz Braun może mieć naprawdę duże kłopoty, ponieważ Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła już śledztwo w sprawie gróźb kierowanych pod adresem ministra Adama Niedzielskiego. 

Nie przegap: Kosiniak-Kamysz w zaskakujących słowach: "Polityka opanowała Kościół". Ostro też podsumował Brauna

W piątek 17 września 2021 roku do Prokuratury Okręgowej w Warszawie wpłynęło zawiadomienie Marszałka Sejmu RP – Pani Elżbiety Witek o uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępstwa w czasie drugiego dnia obrad 37. posiedzenia Sejmu RP IX Kadencji – poinformował PAP prokurator Marek Skrzetuski.

Po zapoznaniu się z treścią zawiadomienia oraz dołączonymi do niego materiałami, prokurator wydał postanowienie o wszczęciu dochodzenia w sprawie kierowania w dniu 16 września 2021 r. na sali plenarnej Sejmu RP groźby popełnienia przestępstwa pozbawienia życia wobec ministra zdrowia Adama Niedzielskiego – dodał prokurator.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE