Grzegorz Braun w RZĄDZIE PiS?! SENSACYJNE słowa Rafała Ziemkiewicza

2020-06-29 17:17 CHA
Grzegorz Braun
Autor: Marek Zieliński SE

Niecałe dwa tygodnie zostały do drugiej tury. A co po niej? Oczywiście – dowiemy się, kto będzie nami rządził przez kolejnych pięć lat, ale także – jeśli wierzyć doniesieniom z obozu władzy – wówczas dojdzie też do rekonstrukcji rządu i zmian we władzach samej partii. Najpierw jednak przed Prawem i Sprawiedliwością ważny sprawdzian – Andrzej Duda musi zwyciężyć w wyborach. By to zrobić, potrzebne mu będzie między innymi przekonanie wyborców Konfederacji. Jak to zrobić? Znany prawicowy dziennikarz Rafał Ziemkiewicz podzielił się sensacyjnym pomysłem.

Wedle wyników z 99,77 proc. komisji, na Krzysztofa Bosaka głos oddało 6,75 proc. Polaków. Mniej więcej tyle właśnie zabrakło Dudzie, by wygrać I turę. Jak widać, elektorat Bosaka jest więc bardzo cenny dla PiS. Tylko jak zachęcić go do głosowania, skoro liderzy Konfederacji nie chcą poprzeć żadnego z kandydatów? - Dla pozyskania wyborców Krzysztof Bosak PiS powinien zaproponować Konfederacji resort kultury. Na przykład Grzegorz Braun ministrem. Albo jeszcze lepiej Robert Bąkiewicz – zaproponował Rafał Ziemkiewicz. Oczywiście trudno nie odnieść wrażenia, że publicysta tym samym puścił lekko oko do swych obserwatorów. Ale z drugiej strony podczas wyborczych targów wszystko jest możliwe!

ZOBACZ TEŻ: Kogo poprze Krzysztof Bosak w drugiej turze? Jest KONKRETNA deklaracja [Wybory 2020]

Jednak Polacy, którzy znają Brauna z powiedzenia „Szczęść Boże” zapominają często, że ów poseł jest reżyserem, zatem kultura nie jest mu obca. Braun reżyserował m.in. głośny serial „Zamach Smoleński”. Wspomniany Bąkiewicz to zaś prezes stowarzyszenia „Marsz Niepodległości” i znany działacz narodowościowy. Czy byliby lepsi od Piotra Glińskiego? Cóż, akurat do jego pracy raczej nikt w PiS nie ma zastrzeżeń i zapowiadana rekonstrukcja go najpewniej ominie.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Artur Dziambor: Duda i Trzaskowski będą się przytulać do Konfederacji [Super Raport]

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.