Grzegorz Schetyna chce przejąć kontrolę nad Platformą? Nowe informacje o aferze w PO [NASZ NEWS]

Wojna w PO
Autor: RAFAŁ OLEKSIEWICZ/ REPORTER Wojna w PO

Grzegorz Schetyna chciałby przejąć stery w PO? Nie tylko Zjednoczona Prawica musi zmagać się z wewnętrznymi walkami frakcyjnymi. Niebezpieczne sygnały docierają także z Platformy Obywatelskiej, w której część działaczy ma mieć dość przywództwa Borysa Budki (43 l.). – Tak jak kiedyś stary Miller powrócił odbudować SLD i został znowu szefem, tak sądzę, że wkrótce Schetyna zrobi to samo z PO. Budka już kompletnie nie panuje nad sytuacją w PO. To jest kwestia czasu, kiedy zostanie odwołany – mówi nam ważny polityk KO.

Jednym z dowodów na nieradzenie sobie Budki z sytuacją w partii jest list otwarty 51 parlamentarzystów PO adresowany do wszystkich działaczy. „Bez daleko idących zmian nie mamy szans utrzymania pozycji lidera opozycji, a w przyszłości wygrania wyborów. Odnowiona Platforma oznacza skuteczne przywództwo, zdolne do szybkiego podejmowania decyzji” – czytamy w liście podpisanym m.in. przez Grzegorza Schetynę (58 l.), Bartosza Arłukowicza (50 l.) oraz Sławomira Neumanna (53 l.).

List działaczy PO. "Trzeba zbudować nową Platformę"

– Myślę, że to jest taka odezwa w czasach pandemii, kiedy nie ma możliwości zorganizowania konwencji czy też dużego spotkania. Każdy przejaw aktywności jest bardzo dobry – komentuje list obecny szef PO Borys Budka. „Super Expressowi” Sławomir Neumann mówi, że „trzeba zbudować nową Platformę”. – To musi być systemowe przeorganizowanie partii, która wyjdzie z propozycją dla Polaków po pandemii. Niektórzy w PO mówią, że trzeba budować ruchy na zewnątrz. Ja uważam, że partię można jeszcze uratować, zmieniając ją od środka – wyznaje Sławomir Neumann. 

>>>WIĘCEJ W "SUPER EXPRESSIE"

>Mają dość Borysa Budki? Politycy PO i KO napisali list: Bez gruntownych zmian nie wygramy

>Borys Budka pokazał babcię Helenkę! Polityk dał jej piękny prezent na 98 urodziny [FOTO]

>Kolejna zmiana władzy w PO?! Te słowa Kidawy-Błońskiej mogą zasmucić Budkę

Super Raport 11.03 (Goście: Borys Budka - Przewodniczący PO, Leszek Miller- europoseł, były premier), Sedno Sprawy: Piotr Müller
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze