Grzegorz Schetyna miał nazwać Danutę Hübner: "Pie...ną komunistką"!

2014-03-10 22:41

Kolejny skandal w Platformie Obywatelskiej? Jak donosi dziennik "Polska The Times", Grzegorz Schetyna (52 l.) miał wulgarnie wyrazić się o byłej komisarz UE. - Jak możesz popierać tę pie...…ną komunistkę Hübnerową? - miał wykrzyczeć były wiceprzewodniczący partii do europosła Krzysztofa Liska (47 l.) z PO.

Najwyraźniej przy tworzeniu list wyborczych w PO rodzą się kolejne konflikty. Tym razem poszło o to, że przewodniczący Platformy Obywatelskiej Donald Tusk (57 l.) rekomendował Danutę Hübner na nową szefową delegacji polskiej we frakcji Europejskiej Partii Ludowej (EPL) w Parlamencie Europejskim. Ma ona zastąpić skompromitowanego "aferą lotniskową" Jacka Protasiewicza.

Przeczytaj też: Danuta Hubner: To nie będzie prezydencja przełomu

Ta nominacja, według "Polski The Times", miała wywołać nerwy u Schetyny w czasie kongresu EPP w Dublinie w zeszłym tygodniu. Grzegorz Schetyna miał zaatakować Krzysztofa Liska.

- Jak ty, człowiek NZS, możesz popierać tę pie...…ną komunistkę Hübnerową? - miał krzyczeć polityk. Część Platformy uważa, że taki gest to kolejny skręt partii w lewo. Wielu politykom PO się to nie podoba.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE