Gwiazdor TVN i TVP pracował u Rydzyka! Przejmująca spowiedź Rafała Patyry

2021-04-26 10:59
Tadeusz Rydzyk, Rafał Patyra
Autor: Artur Hojny/SUPER EXPRESS (2) Tadeusz Rydzyk, Rafał Patyra

Rafał Patyra to dziś jeden z najpopularniejszych polskich dziennikarzy sportowych. Gwiazdor TVN i TVP zanim trafił do największych stacji telewizyjnych, pracował u ojca Tadeusza Rydzyka! Ten epizod z życia Rafała Patyry jest zupełnie nieznany, choć ci, którzy prywatnie kumplują się z dziennikarzem pewnie nie są zaskoczeni. W końcu Patyra to człowiek głęboko wierzący. Prezenter zdecydował się na swego rodzaju przejmującą spowiedź w katolickim mediach. Powiedział m.in. o pracy dla gazety Tadeusza Rydzyka - "Naszego Dziennika".

Rafał Patyra w rozmowie z "Niedzielą" szczerze opowiedział o swojej wierze. Zdradził sposób na walkę z diabłem. - Szatan wyje, gdy słyszy różaniec. Trudno o lepszy miecz na tego wroga. Różaniec to number one - podkreślił dziennikarz sportowy. - Staram się modlić w różnych intencjach i okolicznościach, choćby jadąc samochodem. Zawsze warto. Ale może w dzisiejszych czasach szczególnie mocno. Bardzo zboczyliśmy z wąskiej drogi wiodącej ku zbawieniu - dodał Rafał Patyra. Gwiazdor TVP, który swego czasu pracował w TVN, nie zawsze jednak był aż tak religijny. Jak wyznał w "Przewodniku katolickim", był taki czas, gdy bardzo pochłonęła go praca i kariera. - Ten świat mnie osaczył i wessał. Starałem się wtedy radzić sobie sam, odsuwając Boga na dalszy plan - zdradził Patyra.

Małżeński kryzys Rafała Patyry

W pewnym momencie stało się coś bardzo złego. Nad małżeństwem dziennikarza zaczęły zbierać się czarne chmury. To był naprawdę poważny kryzys. Pomocna dłoń do Rafała Patyry przyszła z nieba. - Na horyzoncie pojawiła się inna kobieta, potem także dziecko. Wtedy Bóg cisnął mną o ziemię i przetarł oczy. Pomógł mi podnieść małżeństwo na nowo, ustawił właściwą hierarchię, by to Bóg był na pierwszym miejscu - wyznał gwiazdor TVP, który ma trzy córki i jednego syna. Po małżeńskich problemach Patyry nie ma śladu, a w specjalnym kwestionariuszu dla "Niedzieli"  prezenter stwierdził nawet, że wzorem duchowości jest dla niego żona. 

ZOBACZ TEŻ: Hołownia na prezydenta, Trzaskowski na premiera! Przełomowy plan dla opozycji. Karty odkryte

CZYTAJ TAKŻE: Kim naprawdę jest Babcia Kasia? Bardzo smutna prawda o życiu prywatnym Katarzyny Augustynek

Związki Rafała Patyry z Tadeuszem Rydzykiem

Mało kto wie, że dziennikarska kariera Rafała Patyry zaczęła się u ojca Tadeusza Rydzyka. Po skończeniu studiów na AWF przyszły gwiazdor TVN i TVP szukał pracy w mediach. Wysyłał CV, ale odzewu specjalnego nie było. Ktoś jednak uznał, że na młokosa warto postawić. - Tak rozpoczęła się moja pierwsza praca na umowę w... "Naszym Dzienniku" . Pracowałem tam pół roku - wyjawił Patyra. Później najwyraźniej uznał, że potrzebuje większych pieniędzy. - Potem, by trochę zarobić, wyjechałem na kilka miesięcy do Anglii - zdradził "Przewodnikowi Katolickiemu". Tam dziennikarz dowiedział się, że TVN poszukuje ludzi do działu sportowego. Mimo że od pracy Patyry w "Naszym Dzienniku" minęło sporo czasu, dziennikarz nadal wśród ludzi Tadeusza Rydzyka jest bardzo ceniony. Od czasu do czasu pojawia się nawet w Radiu Maryja i Telewizji Trwam, gdzie komentuje wydarzenia sportowe. 

CZYTAJ TAKŻE: Leszek Balcerowicz zawstydził Borysa Budkę?! Lider Platformy na długo to zapamięta. Nowy drogowskaz

Express Biedrzyckiej - Jacek Ozdoba: W koalicji atmosfera jest gorąca
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE