Hołownia zadał Tuskowi cios w programie na żywo. Nie tak miało być

2021-07-23 20:54
Donald Tusk i Szymon Hołownia
Autor: PIOTR HUKAŁO/ EAST NEWS & SZYMON STARNAWSKI /POLSKA PRESS/ EAST NEWS Donald Tusk i Szymon Hołownia

Szymon Hołownia był gościem piątkowego programu „Gość Wydarzeń” w Polsat News. W pewnym momencie rozmowa zeszła na temat Donalda Tuska. To co powiedział lider Polski2050 nie spodoba się szefowi Platformy. To prawdziwy cios w samo serce, przekreślający dalsze plany Tuska.

Szymon Hołownia w Polsat News nie uniknął tematu Donalda Tuska. Szef PO znowu mówił dziś o potrzebie zjednoczenia opozycji. - Tylko zjednoczeni, w ramach szerokiego obozu politycznego, będziemy w stanie pokonać zło, położyć kres łajdactwu – oświadczył na posiedzeniu Rady Krajowej Nowoczesnej. Co na to Hołownia? - My wiemy, że PiS musi odejść, ale też wiemy, że nie ma powrotu do Polski z 2015 roku, że trzeba wyciągnąć wnioski z tego co stało się w 2015 roku, w którym mnóstwo Polaków odrzuciło ten model, który proponowały rządy Platformy i PSL-u. Mit o transformacji, która przysłużyła się absolutnie wszystkim, bo niektórym rzeczywiście wyszła na dobre, ale są też tacy, którym na dobre nie wyszła. My mamy sporo z Platformą różnic – powiedział Szymon Hołownia w „Gościu Wydarzeń”. - Jak będzie z koalicjami rządowymi, tego nie wiem dlatego, że to Polacy zdecydują, jak tę scenę poukładają, natomiast w tej chwili nie planuje absolutnie żadnych łączeń się z kimkolwiek, ani z Platformą, ani z innymi siłami. Jestem przekonany, że mamy do opowiedzenia swoją własną historię. Historię, która nie mieści się ani w PiS-ie, ani w Platformie, ani w PSL-u, ani innych siłach politycznych – podkreślał.

Super Raport 23.07 (Goście: Michał Kamiński - wicemarszałek Senatu, PSL - KP; dr Małgorzata Bonikowska - prezes Centrum Stosunków Międzynarodowych)
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE