Wielka impreza u Rydzyka. Zjechały same szychy. Sanepid zdecydował o karach, będziecie zaskoczeni

2020-12-15 13:33 mos pmar
Tadeusz Rydzyk
Autor: SUPER EXPRESS Tadeusz Rydzyk

29. urodziny Radia Maryja, których główne uroczystości odbywały się w sobotę 5 grudnia, mogły nie zapisać się najlepiej w pamięci ojca Tadeusza Rydzyka. Gromy, które się na niego posypały po jego słowach o biskupie Janiaku lub o tym, że musi codziennie sprawdzać, czy "starczy mu do pierwszego", to nie miał być koniec jego problemów. Toruński sanepid zapowiedział, że przyjrzy się organizacji tej imprezy, gdyż pojawiły się wątpliwości co do przestrzegania na niej obowiązujących obostrzeń. Toruńskiemu redemptoryście groził więc dodatkowo bardzo duży mandat. Dziś zapadła zaskakująca decyzja w tej sprawie.

Na uroczystości związane z 29. urodzinami Radia Maryja przybyło setki znamienitych gości. Wierni, księża, biskupi oraz najważniejsi politycy w kraju wspólnie świętowali 5 grudnia. O wydarzeniu trąbiła cała Polska, a to dlatego, że w czasach pandemii koronawirusa i po nałożeniu przez rząd wielu obostrzeń, goście w Toruniu nie przestrzegali zasad sanitarnych. Politycy, tacy jak Zbigniew Ziobro czy Mariusz Błaszczak, podczas przemówień nie zasłaniali ust i nosa, a księża w świątyni nie zachowywali obowiązującego dystansu. Tak przynajmniej wywnioskować można było ze nagrań i zdjęć dokumentujących to zdarzenie... Tymczasem okazuje się, że odmienne zdanie na ten temat ma Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny.

Małpki urosły! Tak obchodzą podatek cukrowy

Sanepid otrzymał wyjaśnienia od organizatorów, z których wynika, że podczas Mszy świętej w toruńskim sanktuarium przestrzegano obostrzeń epidemicznych, dlatego mandatów nie będzie. Oznacza to, że ani organizatorzy wydarzenia, ani uczestnicy, którzy nie stosowali się do zasad bezpieczeństwa są ponad prawem i nie otrzymają kary pieniężnej. Co ciekawe, także policja, która zapewniała bezpieczeństwo uczestnikom wydarzenia w toruńskiej świątyni, nie nałożyła ani jednego mandatu za nieprzestrzeganie podstawowych restrykcji. 

- Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Toruniu otrzymał odpowiedzi na prośby o wyjaśnienia dotyczących obchodów urodzin Radia Maryja w Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu. Wynika z nich, że nie naruszono reżimu sanitarnego i obostrzeń podczas uroczystości, a organizator zapewnił odpowiednie warunki dla wszystkich uczestników - przekazał PAP rzecznik prasowy Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bydgoszczy Łukasz Betański. - W związku z powyższym Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Toruniu nie nałoży kary na organizatorów uroczystości - zakończył.

Jak ojciec Rydzyk w trakcie uroczystości bronił biskupa Edwarda Janiaka, oskarżonego o tuszowanie przypadków pedofilii w kościele? Zobacz poniższe nagranie:

Ojciec Rydzyk broni biskupa Edwarda Janiaka
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze