I wszystko jasne. Niemcy mają nam ZAPŁACIĆ ZA WOJNĘ! [ SONDAŻ]

2020-01-28 16:14 CHA, DG
Reparacje
Autor: East News

Ponad 6 mln zabitych obywateli, miasta zrównane z ziemią – to bezsprzeczne straty, jakie nasza ojczyzna poniosła podczas II wojny światowej. A Polacy nie mają wątpliwości – Niemcy powinni nam wypłacić reparacje za doznane krzywdy. Tak wynika z najnowszego sondażu Instytutu Badań Pollster dla „Super Expressu”.

- Francja dostawała jeszcze kilka lat temu na podstawie Traktatu Wersalskiego z 1919 roku reparacje z Niemiec. Polska nie dostała praktycznie nic. Nie pogodzimy się z tym – powiedział ostatnio w wywiadzie z niemiecką gazetą Bild Jarosław Kaczyński (71 l.).

ZOBACZ TEŻ: Kaczyński w NIEMIECKICH mediach OSTRO o Putnie! MOCNE słowa o katastrofie smoleńskiej

Tymczasem trwają ostatnie szlify, dotyczące tłumaczenia na dwa języki raportu podsumowującego sejmowego zespołu do spraw reparacji. - To żmudna i szczegółowa praca, dlatego [tłumaczenia] nie ujrzały światła dziennego w 2019 roku – powiedział nam Arkadiusz Mularczyk (49 l.), poseł PiS.

Według jednego z wcześniejszych opracowań, kwota roszczenia może przekraczać 4 biliony złotych! To wystarczyłoby na sfinansowanie programu Rodzina 500+ przez… 180 lat.

Badanie zrealizował Instytut Badań Pollster w dniach 22-23 stycznia 2020 roku na próbie 1091 dorosłych Polaków.

Czy Niemcy powinny wypłacić Polsce odszkodowanie za II wojnę światową?

Tak 60%

Nie 15%

Nie wiem/ trudno powiedzieć 25%

Najnowsze