Internauci robią ściepę dla Brauna. Uzbierają tak dużą kwotę?

2021-09-18 5:37
Grzegorz Braun
Autor: Beata Olejarka/SE Grzegorz Braun

Po tym, jak Grzegorz Braun, poseł Konfederacji zagroził w Sejmie Adamowi Niedzielskiemu, ministrowi zdrowia sądem wojennym i słowami „będziesz wisiał”, został ukarany przez prezydium maksymalną karą pieniężną: sześcioma miesiącami obniżenia uposażenia o 50 proc. i odebraniem na ten czas diety poselskiej. Ruszyła zbiórka pieniędzy, aby nie zbiedniał.

Za skandaliczne słowa Braunowi grozi uchylenie immunitetu oraz utrata mandatu poselskiego. Za groźby karalne poseł Konfederacji może także zostać pozwany w cywilnym akcie oskarżenia z powództwa np. Adama Niedzielskiego. Sprawą wypowiedzi posła ma też zająć się prokuratura. Największa karą dla polityka jest jednak chyba kara wymierzona przez prezydium Sejmu, o którym poinformował wicemarszałek Włodzimierz Czarzasty. - Sześć miesięcy obniżenia uposażenia o 50 proc. i sześć miesięcy (odebrania) 100 proc. diety poselskiej - poinformował Czarzasty. - Nie ma już większych finansowych kar za tego typu przewinienia - dodał wicemarszałek.

dr hab. Tomasz Słomka: Hejt w polityce stał się codziennością [Super Raport]

W internecie ruszyła zbiórka pieniędzy dla Grzegorza Brauna. Na stronie zbiórki można przeczytać o jej celu: „Poseł Grzegorz Braun znowu znalazł się na celowniku. Po raz kolejny został wykluczony z obrad Sejmu. Została nałożona na niego także najwyższa możliwa kara finansowa” i dopisek „Pokażmy że stoimy #MuremZaGrzegorzemBraunem”.

Znany ksiądz wysyła Brauna do spowiedzi! "Skandaliczna wypowiedź". TYLKO U NAS Organizatorem zbiórki jest założona w 2015 r. przez samego Brauna Fundacja Osuchowa. Powołana została (według informacji na jej stronie): dla wspólnego dobra, publicznego pożytku i większej chwały Kościoła katolickiego, Narodu i Państwa polskiego.

Zwolennicy Konfederacji namawiają w mediach społecznościowych do wpłacania pieniędzy.

Sonda
Jak oceniasz zachowanie Grzegorza Brauna?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE