IV fala właśnie się zaczęła? Adam Niedzielski nie zostawia złudzeń

2021-07-19 16:25
Niedzielski nie chce być Presleyem
Autor: Łukasz Gągulski/SUPER EXPRESS Niedzielski nie chce być Presleyem

IV fala koronawirusa - to zbitka słów, których ludzie znający realia walki ze skutkami koronawirusa, boją się jak diabeł święconej wody. Czy raptowny wzrost zakażeń mogący doprowadzić do paraliżu służby zdrowia właśnie się rozpoczął? Jak już informowaliśmy w "Super Expressie", uczeni przewidują gwałtowny skok liczby zakażeń dopiero w sierpniu. Jednak już dziś minister zdrowia Adam Niedzielski (48 l.) podał do publicznej wiadomości, że współczynnik reprodukcji koronawirusa (R0) znów wynosi jeden!

IV fala. Współczynnik R znów równy jeden

Co to oznacza? Że pandemia w Polsce oficjalnie przestała się cofać. Otóż współczynnik R0 określa, ile osób zakaża jedna osoba zakażona koronawirusem. R0 utrzymywał się na poziomie poniżej jednego od ponad dwóch miesięcy. We wpisie Niedzielskiego wyczytamy także, że wzrostowi współczynnika towarzyszy wzrost średniej liczby zakażeń w Polsce tydzień do tygodnia o 13 proc.

>>>Wirusolog prof. Pyrć ostrzega: Czwarta fala koronawirusa możliwa w wakacje. Niepokojące słowa o wariancie Delta

Niedzielski: Szczepienia są skuteczne

Minister zdrowia na swoim Twitterze przytoczył także dane z Wielkiej Brytanii dowodzące o skuteczności szczepionek. - Dotychczasowy przebieg IV fali w Wielkiej Brytanii pokazuje jak bardzo szczepienia przyczyniły się do spadku śmiertelności. Szczepienia chronią bardzo skutecznie przed ciężkim przebiegiem - pisał minister apelując jednocześnie do rodaków, by się szczepili. 

>>>WIĘCEJ W "SUPER EXPRESSIE"

>Epidemia zelżała, popyt na szczepienia zmalał, a rząd (nie) wie, co robić

>Nie chcesz się szczepić? Nie pójdziesz do kina lub galerii handlowej - proponuje Tomasz Walczak

>Rząd boi się ograniczeń dla niezaszczepionych. "To asekuranctwo rządzących" - uważa Marcin Makowski

Sedno Sprawy - Adam Niedzielski
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE