Jachira napisała nową wersję Roty, a w niej Kaczyński i Tusk. Będzie skandal

2021-10-14 11:27
Klaudia Jachira
Autor: Paweł Dąbrowski/Super Express Klaudia Jachira

Posłanka KO Klaudia Jachira przygotowała nową, zaktualizowaną zgodnie z obecną sytuacją polityczną, wersję wiersza Rota, napisanego w 1908 r. przez Marię Konopnicką. „Nie będzie Kaczyński pluł nam w twarz, ni Czarnek dzieci nam tumanił” – takie padają w niej słowa. Są też wezwania o pomoc m.in. do Tuska, Hołowni i Biedronia.

Klaudia Jachira zamieściła na swoich profilach w mediach społecznościowych zapis z wystąpienia w Sejmie, podczas którego zaprezentowała nową wersję znanego wiersza oraz pieśni, która jest dla wielu Polaków tak samo ważna jak Mazurek Dąbrowskiego. – Gdyby Maria Konopnicka pisała Rotę dzisiaj, to brzmiała by tak – oznajmiła posłanka KO i przystąpiła do recytacji.

PiS już wycofuje się z obietnicy dla rolników! Nie pozwoli im handlować w niedzielę

A nowy tekst brzmi następująco:

Nie rzucim Unii, skąd nasz ród.Praw kobiet, anu mowy,Polskie my córy, polski lud,Rzepichy szczep piastowy.Nie damy, by nas gnębił wróg.

Tak nam dopomóż Tusk!Tak nam dopomóż Lempart!

Joanna Mucha totalnie szczera: Powrót Tuska niewiele zmienił [Sedno sprawy]

Do krwi ostatniej kropli z żyłBronić będziemy sądów,Aż się rozpadną w proch i pyłNiesprawiedliwe wasze rządy.Twierdzą nam będzie każdy próg.

Tak nam dopomóż Hołownia!Tak nam dopomóż Biedroń!

Nie będzie Kaczyński pluł nam w twarz,Ni Czarnek dzieci nam tumanił,Unijny wstanie hufiec nasz,Duch będzie nam hetmanił.Pójdziem, gdy zabrzmi złoty róg.Tak nam dopomóż Kosiniak-Kamysz!Tak nam dopomóż Trzaskowski i Tusk

Kiedy posłanka Jachira schodziła z mównicy sejmowej, prowadząca obrady wicemarszałek Małgorzata Gosiewska westchnęła „O mój Boże”. Nie wiadomo czy z powodu zachwytu czy dezaprobaty. A jak Wam podoba się nowa wersja Roty? Zostawcie komentarz.

Sonda
Podoba Ci się nowa wersja Roty?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE