Paweł Lisicki po wywiadzie z prymasem polski: Jak chce, niech przyjmie muzułmanów w swoim pałacu

2017-10-19 4:00 Rozmawiali Przemysław Harczuk i Mirosław Skowron
Paweł Lisicki
Autor: Damian Klamka Paweł Lisicki Redaktor naczelny „Do Rzeczy”

W rozmowie z "Super Expressem" Paweł Lisicki, redaktor naczelny tygodnika "Do Rzeczy".

"Super Express": - Prymas Polski, abp Wojciech Polak, w wywiadzie dla "Tygodnika Powszechnego" ogłosił, że gdyby ksiądz z jego parafii wziął udział w demonstracji przeciwko uchodźcom, to natychmiast by go suspendował.

Paweł Lisicki: - Bardzo dziwna wypowiedź. Gdyby chodziło o to, że księża w ogóle nie powinni brać udziału w demonstracjach politycznych, byłoby to zrozumiałe. Choć zbyt daleko idące. Ale grożenie księżom za demonstracje przeciwko islamizacji Polski?! To wręcz niebezpieczna wypowiedź.

- W Kościele jest podział w tej kwestii. Nawet wśród biskupów zdarzają się wypowiedzi ostrożniejsze i mniej ostrożne odnośnie do uchodźców.

- Moim zdaniem to jest uleganie coraz większej presji ze strony papieża Franciszka, który od samego początku przyjął radykalną linię. I ta linia nie zmienia się niezależnie od wzrostu zagrożenia, zamachów terrorystycznych i podobnych rzeczy. Część polskich hierarchów przyjęła stanowisko otwarcia na muzułmańskich imigrantów, nie zauważając, że wchodzi w konflikt z własnymi wiernymi.

- Kościół nie ma chyba patrzeć na sondaże i popularność, ale na Ewangelię, Prawdę Objawioną?

- Tak, ale przecież Ewangelia nie zmusza katolików do popełniania aktów samobójczych! Otwieranie się na islamską imigrację, z tą wiedzą, którą już o niej mamy. Ta wiedza pokazuje, że to niesie ze sobą poważne niebezpieczeństwo. Domaganie się od wiernych i namawianie ich, żeby zachowali się w sposób zagrażający ich własnej społeczności, moim zdaniem nie ma nic wspólnego z etyką katolicką!

- Prymas Polski nie namawiałby chyba do czegoś sprzecznego z etyką katolicką?

- Ale tu namawia! Ksiądz prymas, jeżeli chce, może przyjąć do swojego pałacu islamskich imigrantów i trzymać ich na terenie, którym sam dysponuje. Ilu chce i jak długo chce. Zmuszanie do tego pozostałych Polaków jest rzeczą wyjątkowo dwuznaczną. A co, jeżeli wskutek nacisków prymasa pojawi się imigrant, który przeprowadzi w imię Allaha zamach? Kto w takiej sytuacji będzie moralnie odpowiedzialny za ofiary, które w takim zamachu zginą?

Sprawdź: Prymas Polski Wojciech Polak wypowiedział się o uchodźcach! Spadła na niego FALA HEJTU!

Czytaj: W piątek spotkanie Duda-Kaczyński. Chodzi o reformę sądownictwa

Dowiedz się: Zbigniew Ziobro MOCNO: Sędziowie nie stoją ponad prawem [ECHA NASZEJ PUBLIKACJI]