Jak dostać gotówkę już we wrześniu. Uważaj, by nie stracić 300 plus

2019-08-14 2:00 LB
Wyprawka szkolna 2015
Autor: www.pixabay.com / stux Wyprawka szkolna 2015

To już ostatni moment, żeby szybko dostać pieniądze na wyprawkę szkolną dla ucznia. Warto złożyć wniosek o 300 plus jeszcze w tym miesiącu, bo dzięki temu wypłata nastąpi najpóźniej we wrześniu.

Choć jeszcze trwają wakacje i większość uczniów nie zaprząta sobie głowy nauką, zbliżający się początek roku szkolnego spędza sen z oczu wielu rodzicom. Trzeba bowiem wcześniej skompletować pociechom wyprawkę szkolną, a w tym roku będzie ona koszmarnie droga. Eksperci szacują, że na nowe ubrania, podręczniki, przybory szkolne i inne akcesoria niezbędne do nauki, rodzice będą musieli wydać nawet 1700 złotych. Nikt więc z pewnością nie pogardzi pieniędzmi na wyprawkę szkolną od rządu, zwłaszcza że w tym roku przysługuje ona każdej uczącej się osobie, nawet uczniom szkół dla dorosłych.

Żeby dostać 300 plus, trzeba jednak złożyć wniosek i to w odpowiednim terminie. Wielu rodziców już to zrobiło, bo elektronicznie można je było przesyłać do gminy już od 1 lipca, a teraz można to uczynić także w tradycyjny sposób (złożyć osobiście lub wysłać pocztą). Wnioski złożone do końca sierpnia gminni urzędnicy muszą rozpatrzeć jak najszybciej, aby pieniądze dotarły do rodziców we wrześniu. Niestety podania o 300 plus nie będą przyjmowane bezterminowo. Gminy będą je przyjmować do końca listopada, ale nie warto zwlekać aż tak długo. Wnioski złożone we wrześniu lub później będą rozpatrywane przez dwa kolejne miesiące.

Najnowsze