Jak Polacy oceniają Andrzeja Dudę? Sondaż obnaża całą prawdę

2021-06-23 14:01
Andrzej Duda za picie piwa i narty został milionerem? Zarobki i emerytura prezydenta
Autor: Katarzyna Zaremba/Super Express Andrzej Duda za picie piwa i narty został milionerem? Zarobki i emerytura prezydenta

Andrzej Duda może świętować! Najnowszy sondaż CBOS pokazuje, czy Polacy są zadowoleni z jego prezydentury. Okazuje się, że choć są mocno podzieleni, prezydent nadal może cieszyć się sporym uznaniem. 46% badanych oceniło dobrze Andrzeja Dudę (wzrost o jeden punkt procentowy w porównaniu do poprzedniego badania), źle – 43% (spadek o jeden punkt procentowy), nie ma zdania 11% respondentów. Komu najbardziej podoba się jego kadencja?

Andrzej Duda może spać spokojnie – opinie na jego temat utrzymują się na stabilnym poziomie. Warto jednak zapoznać się ze szczegółami sondażu CBOS. Wynika z niego, że zadowoleni z jego prezydentury są wyborcy Zjednoczonej Prawicy oraz osoby o poglądach prawicowych. Sympatią darzą go także osoby, które uczestniczą w obrządkach religijnych przynajmniej raz w miesiącu. Andrzej Duda jest także dobrze oceniany przez respondentów w wieku powyżej 55 lat, mieszkańców wsi, osoby z wykształceniem podstawowym lub zawodowym.

Nie przegap: Dziwne słowa Andrzeja Dudy o koronawirusie. Lekarze złapią się za głowy?!

Według badania CBOS, najbardziej niezadowoleni z prezydenta są wyborcy Lewicy, Koalicji Obywatelskiej i Polski 2050 oraz osoby o lewicowych poglądach. Dezaprobata pojawia się także u osób niereligijnych, a także u osób, które nie przekroczyły 35. roku życia (zwłaszcza w grupie 18-24 lata).Andrzej Duda jest negatywnie oceniany przez mieszkańców największych i dużych miast oraz osoby z wykształceniem wyższym, rzadziej ze średnim.

Zobacz: Andrzej Duda wyśmiany przez słynnego europosła. Polityk miał niezły ubaw

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze