Jakie kompetencje ma nowy wiceminister sportu? "Był kiedyś stewardem. Sadzał kibiców"

2021-10-13 17:55
Łukasz Mejza
Autor: EAST NEWS Łukasz Mejza

Nowym wiceministrem sportu został Łukasz Mejza. Według wielu polityków i obserwatorów życia politycznego to bardzo kontrowersyjna decyzja. Zwłaszcza przez wzgląd na opinię Glińskiego, który nie widział konieczności wydzielenia ministerstwa sportu. Innego zdania był jednak Jarosław Kaczyński, który taką potrzebę widział. W rozmowie z PAP prezes PiS stwierdził, że szanuje zdanie wicepremiera "jednak jest potrzeba stworzenia resortu sportu".

Z tego co wiemy, Łukasz Mejza trenuje boks. Do polityki dostał się tzw. tylnymi drzwiami z ramienia PSL. Dodatkowo w 2019 roku popierał też Polskę Fair Play Roberta Gwiazdowskiego. Posilił się wtedy po rozwiązaniu ugrupowania na twierdzenie, że ekonomista powinien zostać premierem. Niedawno stwierdził, że on sam mógłby zostać premierem. Wszyscy zachodzą w głowę, jakie konkretnie kompetencje ma nowy wiceminister sportu? W TVN24 na jego temat wypowiedział się rzecznik prasowy Polskiego Stronnictwa Ludowego. "Łukasz Mejza był kiedyś stewardem. Pamiętam, że na niejednym meczu koszykówki, czyli wydarzeniu sportowym sadzał kibiców i pokazywał im gdzie mają siedzieć. Może to dla premiera Morawieckiego było wystarczającą kompetencją by został wiceministrem sportu. Innych kompetencji w tym zakresie nie widzę" – powiedział Miłosz Motyka. Dodatkowo Mejza wstawia dość dziwne tłity, które rodzą wiele pytań. "Ja Wam dam wymyślanie fake newsów o polexicie i mieszanie w głowach Polakom!" - pisał 12 października.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE