Jan Olszewski nie żyje. RODZINA: żona Marta [WIDEO]

2019-02-08 9:34 Paula

Nie żyje Jan Olszewski znany polityk, były polski premier. Jan Olszewski odszedł w warszawskim szpitalu w wieku 89 lat w późnych godzinach wieczornych 7 lutego. Kim jest rodzina Olszewskiego: żona Marta Olszewska? Co o niej wiemy?

Zmarł Jan Olszewski, były premier odszedł mając 89 lat. Jan Olszewski pozostawił pogrążoną w żałobie żonę Martę Olszewską. Niedawno, gdy Olszewski trafił do szpitala, w rozmowie z "Super Expressem" żona mówiła, że bardzo martwi się o męża: - "Niestety wiek robi swoje. Mam nadzieję, że mąż wróci niedługo ze szpitala, choć oczywiście boję się o jego życie". Kim jest wdowa po Olszewskim?

NIE ŻYJE JAN OLSZEWSKI: RODZINA, ŻONA MARTA

Marta Olszewska (87 l.), żona zmarłego, to była dziennikarka i działaczka opozycyjna z czasów PRL. W stanie wojennym Marta Olszewska została zwolniona z pracy i dostała zakaz publikowania. W latach 1982-1988 Olszewska współpracowała z wydawnictwami podziemnymi, a w 1983 została członkinią zespołu redakcyjnego "Tygodnika Solidarność" i publikowała w nim jako Marta Miklaszewska (to jej rodowe nazwisko). Żona Olszewskiego, tak jak i on sam, została odznaczona przez Lecha Kaczyńskiego , prezydent uhonorował ją Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Najnowsze