Janusz Korwin-Mikke przesadził?! Żałuje emerytom trzynastki, a sam wyciąga z Sejmu fortunę

2020-01-15 6:04 CHA, DAB
Janusz Korwin-Mikke. Nie chce dać emerytom a sam doi sejm
Autor: Tomasz Radzik/SUPER EXPRESS Janusz Korwin-Mikke. Nie chce dać emerytom a sam doi sejm

- Nikomu nie wolno nic dawać! - tak Janusz Korwin-Mikke (78 l.) negował sens przyznawania emerytom „trzynastek”. Jednak gdy nadarza się okazja, sam korzysta z przywilejów ze strony państwa! I nie chodzi tylko o 500 plus, które chętnie pobiera. Jak się bowiem okazuje, mimo iż posiada pod Warszawą olbrzymi dom, wyceniany na około milion złotych, wynajmuje jeszcze mieszkanie w stolicy. Na lokum składają się zaś podatnicy.

Jak to możliwe? - Posłom, którzy nie są zameldowani na pobyt stały w Warszawie, przysługuje zakwaterowanie – stanowią przepisy sejmowe. Wybrańcy narodu mogą wybierać między zameldowaniem w hotelu poselskim albo ryczałtem na wynajem mieszkania w stolicy, w maksymalnej wysokości 2,2 tys. zł. Z drugiej opcji korzysta obecnie 153 posłów, a wśród nich jest znany przeciwnik pomocy socjalnej – Janusz Korwin-Mikke.

ZOBACZ TEŻ: Poseł-milioner ŻĄDA: "Zabrać emerytom 500 plus i trzynastkę"

Sam posiada dom o powierzchni 250 metrów kwadratowych o wartości miliona złotych w podwarszawskim Otwocku. To znana sypialnia stolicy, z której wielu dzień w dzień dojeżdża do pracy w syrenim grodzie. Dostanie się do stolicy z tej miejscowości nie nastręcza problemów. Spod domu Korwina do Sejmu autem można dojechać w ok. 40 minut. Do wyboru jest jeszcze kolej, transport publiczny, a także prywatne busy.

Dlaczego polityk, który jest przeciwny socjalnym programom typu trzynasta emerytura czy 500 plus, tak chętnie korzysta z udogodnień, jakie oferuje państwo? Chcieliśmy się go o to zapytać, jednak nie znalazł czasu na rozmowę.

Majątek Janusza Korwin-Mikkego

Oszczędności: 60 tys. zł

Nieruchomości: dom o powierzchni 250 metrów kwadratowych, wartość: ok. milion zł, działki, wartość: ok. 9 mln zł

 

Najnowsze