Jarosław Kaczyński napisał list. Chodzi o Unię Europejską

2021-09-18 16:14
Kaczyński udzielił wywiadu. Padły bardzo mocne słowa
Autor: Marek Zieliński/SUPER EXPRESS Kaczyński udzielił wywiadu. Padły bardzo mocne słowa

Jarosław Kaczyński stworzył list, który Joanna Lichocka z Prawa i Sprawiedliwości odczytała w czasie zjazdu klubów „Gazety Polskiej”. Prezes klubu odniósł się w nim do Trybunału Konstytucyjnego i Unii Europejskiej.

Jarosław Kaczyński stworzył list do prezesa klubów „Gazety Polskiej”, Ryszarda Kapuścińskiego. - Ta dzisiejsza szczególność polega na tym, że instytucje europejskie, takie jak Komisja i Parlament domagają się od Prezesa Rady Ministrów, aby ten wycofał z Trybunału Konstytucyjnego wniosek dotycząc wyższości polskiego prawa konstytucyjnego nad prawem unijnym  – napisał lider PiS. - To niebywałe żądanie godzące w fundamenty naszej suwerenności, w nasz porządek konstytucyjny, w prawo Rzeczypospolitej do pomyślności – twierdzi w piśmie. Według niego jest to element walki totalnej opozycji o obalenie rządu Zjednoczonej Prawicy z wykorzystaniem  ulicy i zagranicy. Jarosław Kaczyński zachęcał także kluby „Gazety Polskiej” do udziału w debatach nad przyszłością Unii Europejskiej. - Rozpoczęliśmy prace nad przygotowaniem alternatywnego wobec mainstreamowych planu reformy Unii Europejskiej – napisał w liście. - Musimy obronić Polskę, musimy obronić Europę, musimy obronić krąg cywilizacji chrześcijańskiej, która jest naszym duchowym domem. Oby to się nam udało – uznał i podziękował klubom „Gazety Polskiej” za organizację akcji w obronie Polski.

Zobacz: Tusk zapytał Kaczyńskiego o cenę chleba. Mocne słowa!

Sonda
Zgadzasz się ze słowami Jarosława Kaczyńskiego?
Express Biedrzyckiej - Jan Maria Jackowski: Zastanawiam się gdzie jest prezes Kaczyński
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE