Jarosław Kaczyński obiecał posłom podwyżki. Wiemy ile dostaną

2021-07-25 15:51
Jarosław Kaczyński
Autor: Sebastian Wielechowski/SE Jarosław Kaczyński

Tak Jarosław Kaczyński buduje posłuszeństwo w partii i większość w Sejmie. Prezes PiS nakarmił i napoił swoich posłów a do tego obiecał im podwyżki uposażeń. Wszystko podczas dwudniowego wyjazdowego posiedzenia klubu PiS w Ożarowie Mazowieckim. Jak ustalił Super Express, piątkowe obrady skończyły się w sali balowej w sobotni ranek.

Impreza PiS w Ożarowie. Kaczyński obiecuje podwyżki dla posłów

Przypomnijmy: trzy lata temu Jarosław Kaczyński (72 l.) zarządził drastyczną, 20 proc. obniżkę uposażenia dla parlamentarzystów, tłumacząc ją koniecznością oszczędzania. Teraz prezes PiS chce się z tego wycofać i znów głośno mówi o możliwości przywrócenia poprzednich stawek za pracę w Sejmie, na czym posłowie zyskaliby 2 tys. zł miesięcznie. – To świetna karta przetargowa, by przekonywać polityków innych partii do poparcia dobrych rozwiązań dla Polski w Polskim Ładzie – przekonuje nasz rozmówca.

Posiedzenie PiS w Ożarowie. To koniec Gowina?

Ploteczki w kuluarach posiedzenia dotyczyły także przyszłości Jarosława Gowina (60 l.) w Zjednoczonej Prawicy. Posłowie PiS twierdzą, że dni lidera Porozumienia jako wicepremiera rządu są już policzone. – Nikt za Gowinem nie tęsknił i tęsknić nie będzie – śmieje się źródło „Super Expressu”. Kolejną rzeczą frapującą polityków bawiących w ożarowskim hotelu Mazurkas była kwestia wcześniejszych wyborów. – U nas już głośno się mówi, że wybory mogą być na wiosnę. Prezes wspominał, że bierze pod uwagę taką możliwość i żeby się na nie szykować – kwituje nasz rozmówca. DNR, MAV

Ziobro jest ze Zjednoczoną Prawicą, ale Gowin się wypiął?

Weekendowe spotkanie PiS było otwarte dla wszystkich członków Zjednoczonej Prawicy. Poza członkami najwyższych władz partii do Ożarowa przyjechał m.in. szef koalicyjnej Solidarnej Polski Zbigniew Ziobro (51 l.). W oczy rzucała się jednak nieobecność Jarosława Gowina (60 l.). Oficjalny powód? W piątek wieczorem obradował zarząd Porozumienia, podczas którego wybrano jego prezydium. – Specjalnie zwołali w piątek swoje posiedzenie, i to w ostatniej chwili, żeby uniknąć prezesa Kaczyńskiego i jego karcącego wzroku po tym, jak Gowin stawia się w sprawie Polskiego Ładu, TVN czy naszego programu – mówi nam ważny polityk PiS. 

>>>WIĘCEJ W "SUPER EXPRESSIE"

>Jarosław Gowin ostrzega Kaczyńskiego. Kreśli koszmarny scenariusz. Co z koalicją?! [Tylko u nas]

>Rzeczniczka Gowina jednoznacznie o "Lex TVN". Mówi też o odwołaniu Czarnka

KLIKNIJ W GALERIĘ BY ZOBACZYĆ ZDJĘCIA Z "WYJAZDU INTEGRACYJNEGO" PiS

Impreza pod domem Kaczyńskiego. Hałas do nocy na Żoliborzu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE