Jarosław Kaczyński przesadził? Publicznie UPOKORZYŁ Tuska. Te słowa zabolą do żywego

2019-10-10 6:44 CHA
Tusk nie wystartuje
Autor: AP Tusk nie wystartuje

Nie jest tajemnicą, że Jarosław Kaczyński nie pała sympatią do Donalda Tuska. Podczas konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Kielcach, poświęcił swojemu rywalowi fragment przemówienia. Jak można się spodziewać, miło nie było. Prezes partii rządzącej umniejszył rolę Tuska, jaką ten sprawuje w Unii.

Kaczyński Chwalił Janusza Wojciechowskiego, który ostatnio po długich bojach został wreszcie rekomendowany na stanowisko komisarza unijnego do spraw rolnictwa. To właśnie stało się okazją do tego, by wbić mocną szpilę w wieloletniego rywala. Prezes bowiem wypalił, że Wojciechowski będzie sprawował najważniejszą funkcję, jaką kiedykolwiek sprawował Polak w Unii!

- Janusz Wojciechowski jednomyślnie został on zatwierdzony przez przedstawicieli wszystkich grup w Parlamencie Europejskim jako przyszły komisarz ds. rolnictwa – powiedział. - To jest najważniejsza funkcja, jaką uzyskaliśmy w Unii Europejskiej. Bo nie przewodniczący Rady Europejskiej, tylko właśnie komisarz, który dysponuje ogromnym budżetem, jest najważniejszy – dodał po chwili, ku zdumieniu.

W grudniu Donald Tusk zakończy kadencję na stanowisku przewodniczącego Rady Europejskiej. Sprawującego tę funkcję często nazywa się „prezydentem Europy”. Szef RE reprezentuję Unię w stosunkach zewnętrznych, dotyczących głównie spraw polityki zagranicznej, a także bezpieczeństwa. Tusk jako przewodniczący Rady bierze udział w rozmaitych szczytach i spotkaniach przywódców, właśnie jako przedstawiciel Unii.