Jarosław Kaczyński OŚMIESZA Lecha Wałęsę zagranicą!

2016-10-09 19:23

Jarosław Kaczyński udzielił głośnego wywiadu włoskiemu dziennikowi "La Reppublica" (oraz innym europejskim gazetom), w którym odniósł się do obecnego kryzysu związanego z uchodźcami. Prezes PiS zaatakował także Lecha Wałęsę, kiedy został zapytany, jak odbiera gorzkie słowa legendy "Solidarności". - Po pierwsze nie traktujcie Wałęsy serio. To ofiara nowoczesnych czasów. Pełnił rolę lidera w Solidarności, ale było to możliwe w ówczesnym specyficznym kontekście. Poza tym: wielki deficyt intelektualny, wady charakteru, straszna przeszłość przeważyły nad zdolnością polityczną. Kilka razy się zdyskredytował - ocenił Jarosław Kaczyński.

Po wywiadach dla polskich gazet, prezes PiS postanowił skomentować obecną sytuację polityczną w Europie i w Polsce, także w kilku zagranicznych dziennikach. Jarosław Kaczyński w rozmowie z "La Reppublica" dość krytycznie ocenił postać Lecha Wałęsy i wyjaśnił, dlaczego jego zdaniem to właśnie robotnik z Gdańska stanął na czele strajku w latach 80'. - Po pierwsze nie traktujcie Wałęsy serio. To ofiara nowoczesnych czasów. Pełnił rolę lidera w Solidarności, ale było to możliwe w ówczesnym specyficznym kontekście.Poza tym: wielki deficyt intelektualny, wady charakteru, straszna przeszłość przeważyły nad zdolnością polityczną. Kilka razy się zdyskredytował - ocenił Jarosław Kaczyński.

Jarosław Kaczyński w ostatnim czasie dość często udziela wywiadów prasie. W zeszłym tygodniu prezes PiS rozmawiał z dziennikarzami "Polski The Times", gdzie zasugerował, że obecny rząd prawdopodobnie nie poprze Donalda Tuska, który będzie starał się o drugą kadencję szefa Rady Europejskiej. Były szef PO do tych słów prezesa PiS odniósł się na Twitterze. Szczegóły znajdziesz tutaj:

Kaczyński nie podejmie rękawicy- debaty z Tuskiem nie będzie

Głośnym echem odbił się także wywiad Jarosława Kaczyńskiego w Gazecie Polskiej. Lider rządzącego ugrupowania postawił tezę, że ewentualny atak Rosjan na Warszawę z pewnością oznaczałby wybuch III wojny światowej. Omówienie wywiadu Jarosława Kaczyńskiego dla "GP" możesz sprawdzić tu:

Zobacz: Kaczyński o III WOJNIE ŚWIATOWEJ: Jeżeli Rosjanie wejdą do Warszawy, to...

W rozmowie z włoskim dziennikiem prezes PiS odniósł sie również do kryzysu emigracyjnego oraz do referendum, które przeprowadził na Węgrzech Viktor Orban (przypomnijmy, że wynik głosowanie jest nieważny ze względu na niską frekwencję). - Frekwencja 50 procent byłaby lepsza. Nasza partia jest absolutnie przeciwko wszelkiemu antysemityzmowi i rasizmowi, ale kto przybywa do jakiegoś kraju, musi respektować reguły, a państwo przyjmujące ma prawo tego wymagać - powiedział szef prawicowej partii.

Zobacz także: Kaczyński: Nie poprzemy Tuska na drugą kadencję, może dostać zarzuty

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE