Jarosław Kaczyński ukarany naganą! Wszystko przez jedno słowo

2021-06-23 15:52
Jarosław Kaczyński
Autor: Sebastian Wielechowski/SUPER EXPRESS Jarosław Kaczyński

Czarne chmury zebrały się nad Jarosławem Kaczyńskim. Prezes Prawa i Sprawiedliwości został ukarany naganą przez sejmową komisję etyki. O ukaraniu Kaczyńskiego powiadomiła posłanka Monika Falej z Lewicy, która jest członkinią komisji. Prezes PiS został ukarany za słowo, jakie padło z jego ust w czasie zeszłorocznej debaty w Sejmie , a kierowane zostało pod adresem posłów opozycji. Chodzi o nazwanie opozycji "przestępcami".

Jarosław Kaczyński został ukarany przez sejmową komisję etyki. Wszystko przez jego wypowiedź z zeszłego roku, gdy w Sejmie odnosił się do posłów opozycji i nazwał ich "przestępcami".  - Został ukarany za to, że do posłów i posłanek opozycji mówi, że jesteśmy przestępcami. Jako prawnik powinien wiedzieć, że jeżeli ktoś ma takie informacje, że ktoś popełnia przestępstwo, powinien złożyć zawiadomienie do prokuratury. Nie zrobił tego, więc to, co zrobił na sali sejmowej, było bezprawne i za to został ukarany - powiadomiła w rozmowie z TVN23 posłanka Monika Falej z Lewicy, która zasiada we wspomnianej komisji sejmowej. Kiedy i w jakim kontekście padły te słowa z ust Jarosława Kaczyńskiego? Wydarzyło się to w październiku, gdy przez Polskę przechodziły ogromne protesty pod znakiem Strajku Kobiet. W czasie posiedzenia Sejmu Kaczyński komentował protesty nawiązując do ówczesnej sytuacji epidemicznej w Polsce, która była bardzo poważna:  - Sądzę, że to, co dzieje się na tej sali, pokazuje jaki jest wasz poziom kultury politycznej i można powiedzieć państwowej. Wy w tej chwili, w imię własnych interesów, małych, brudnych interesów, (...)wy w imię tych interesów rozwalacie Polskę. Narażacie na śmierć mnóstwo ludzi. Jesteście przestępcami! Jest w Polsce przestępstwo spowodowania niebezpieczeństwa powszechnego. Wy wzywając do demonstracji, powodujecie tego rodzaju niebezpieczeństwa i odpowiecie za to! grzmiał wówczas.

Draka w Sejmie! Posłanka Lewicy wygarnęła Czarnkowi. Burza oklasków [Wideo]

Kaczyński ostro do opozycji w Sejmie: Macie krew na rękach
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze