Kaczyński w rządzie! Taka FUCHA na niego czeka. Sensacyjne doniesienia

2020-09-24 9:55 Jot
Kaczyński w rządzie?! Taka FUCHA na niego czeka. Sensacyjne doniesienia
Autor: Kancelaria Sejmu/Rafał Zambrzycki

W środę odbyło się kolejne spotkanie lidera Solidarnej Polski, ministra Zbigniewa Ziobry i prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Obaj panowie prowadzili rozmowy ostatniej szansy, a dyskusja skończyła się późnym wieczorem. Tymczasem gruchnęła wieść, że Kaczyński ma wejść do rządu! Podano też zakres jakim ma się zajmować. O nowym wyzwaniu prezesa Prawa i Sprawiedliwości powiadomiło PAP "źródło zbliżone do rządu", ale też szef klubu PiS Ryszard Terlecki. Co wiemy?

Wszystko już jest jasne? Po spotkaniu Kaczyński-Ziobro, które zakończyło się w środowy wieczór, wszystko jest na drodze do tego, by Solidarna Polska i PiS znów szły ramię w ramię. Po spotkaniu liderów formacji rzeczniczka PiS Anita Czerwińska oceniła: - Piłka jest cały czas po stronie Solidarnej Polski i wszystko zależy od jej decyzji. Prawo i Sprawiedliwość jest gotowe na wszelkie scenariusze, zależy nam na współpracy, aby móc realizować program, ale musi to być współpraca konstruktywna. Natomiast komunikat Solidarnej Polski brzmiał: -  Zbigniew Ziobro z upoważnieniem do dalszych rozmów w sprawie zasad współpracy przy realizacji naszego wspólnego programu. Jednak to nie wszystkie najświeższe wiadomości dotyczące zawirowań u szczytu władzy. Jak podała PAP prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński ma wejść w skład rządu, podano też, czym prezes PiS miałby się w rządzie zajmować. Okazuje się, że to sprawy najwyższej wagi, bo bezpieczeństwa: - Prezes Jarosław Kaczyński ma wejść do rządu i zostać szefem komitetu ds. bezpieczeństwa. Będzie nadzorował resort sprawiedliwości, MON oraz MSWiA - czytamy na pap.pl. 

ZOBACZ: Co z Szydło?! Ważny polityk ujawnia kulisy. Mówi o "PODPUSZCZANIU"

AKTUALIZACJA

W Sejmie marszałek Ryszard Terlecki z PiS powiedział dziennikarzom: - Wszystko wskazuje na to, że Jarosław Kaczyński będzie w rządzie. Dodał, że ma zostać wicepremierem, a ma podlegać mu nadzór nad ministrem sprawiedliwości.

Super Raport 23.09 (Goście: Paweł Kowal z Koalicji Obywatelskiej oraz Michał Wójcik - wiceminister sprawiedliwości, Solidarna Polska)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze