Jaruzelska OBNAŻYŁA Trzaskowskiego! Po czymś takim już nikt mu może nie zaufać

2021-01-14 20:25 pmar
Monika Jaruzelska
Autor: Piotr Grzybowski/Super Expres Monika Jaruzelska

Ileż to było pięknych słów i zapewnień Rafała Trzaskowskiego w kampanii wyborczej, że po jej zakończeniu z całą pewnością załatwi, że w Warszawie pojawi się ulica im. Lecha Kaczyńskiego. Kampania się skończyła, miesiące leciały, a temat wciąż nie ruszał z miejsca. W grudniu Trzaskowski zdradził jednak potencjalną lokalizację. Jak się jednak okazuje, były to najprawdopodobniej tylko czcze słowa! Monika Jaruzelska, która jest warszawską radną, ujawniła po czwartkowej sesji Rady Miasta, że Trzaskowski nie zamierza raczej zrealizować swojej obietnicy!

Jeszcze w grudniu w TVN24 Rafał Trzaskowski mówił, że wie jak będzie nazywać się ulica poświęcona parze prezydenckiej. - Będzie to ulica Marii i Lecha Kaczyńskich - oznajmił. Prezydent Warszawy dodał, że taka ulica znajdzie się w pobliżu Muzeum Powstania Warszawskiego, nie chciał jednak zdradzić dokładnej daty, kiedy to nastąpi. Dodawał przy tym, że stołeczni radni Koalicji Obywatelskiej negatywnie zaopiniowali wówczas propozycję nadania imienia Lecha Kaczyńskiego. - Warszawscy radni nie zgadzają się na to, by w momencie, kiedy pałowane są kobiety na ulicach, wyciągać rękę w stosunku do tych, którzy się w ten sposób zachowują - powiedział. 

Jak się okazuje, nowy rok niewiele zmienił w tej kwestii, a Trzaskowskiemu nie udało się skłonić swoich partyjnych kolegów i koleżanki do zmiany decyzji. - Na koniec dzisiejszej sesji Rady Miasta Warszawy padły słowa wskazujące na to, że w stolicy, wbrew zapewnieniom Prezydenta @trzaskowski_, nie będzie ulicy im. Lecha Kaczyńskiego - poinformowała bezpartyjna radna, czyli Monika Jaruzelska.

Jakby tego było, inny stołeczny radny, który uczestniczył w sesji, napisał na swoim Twitterze, jak argumentowano opór przeciwko uhonorowaniu zmarłego w Smoleńsku prezydenta. - Szef Klubu KO w Radzie Warszawy zaapelował do Rafała Trzaskowskiego, aby nie zgłaszał inicjatywy nadania ul. Lecha Kaczyńskiego. Argument : dopóki rządzi PiS ulicy nie powinno być. Maski opadły. Co na to Rafał Trzaskowski? - napisał Michał Szpądrowski z PiS.

- Rzecz ostatnia, znaczy merytoryczna dotycząca ulicy Lecha Kaczyńskiego w Warszawie. Znaczy chciałem złożyć jednoznaczną deklarację. Dopóki w Polsce rządzi PiS, uważam, że nazywanie ulicy w Warszawie imienia Lecha Kaczyńskiego byłoby skrajnie upolitycznione. Jestem przeciw i apeluję do prezydenta Rafała Trzaskowskiego o to, żeby dopóki w Polsce rządzi PiS, nie występował z takim wnioskiem – miał powiedzieć szef radnych klubu KO w Radzie Warszawy Jarosław Szostakowski.

Express Biedrzyckiej - Andrzej Halicki: Trzaskowski nie może zaniedbać Warszawy
Najnowsze
KOMENTARZE