Jastrzębowski: Nic mnie z wami nie łączy! Nic!

2017-04-04 20:39 Sławomir Jatrzębowski
Sławomir Jastrzębowski
Autor: Andrzej Lange

Natalia Przybysz, taka piosenkarka, została uznana przez "Wysokie Obcasy", dodatek do "Gazety Wyborczej", za "Superbohaterkę". Spytacie za co? Czy może uratowała tonącego z Wisły? Nie. Może wyniosła kogoś z płonącego domu? Nie. Może oddała potrzebującemu nerkę? Nie. No to może chociaż zorganizowała akcję, żeby komuś uratować życie albo po prostu pomóc? Nie, nie, nie! Jak nie wiecie, to nie zgadniecie, więc powiem.

"Superbohaterką" dla tamtego środowiska została, ponieważ... dokonała aborcji i powiedziała dlaczego. Dlaczego? Bo miała za ciasne mieszkanie, 60 metrów kwadratowych, a w nim dwójkę dzieci i trzecie dziecko psułoby jej szyki. Niewygodnie by po prostu miała ta bohaterka i niekomfortowo z trzecim dzieckiem w mieszkaniu 60 metrów kwadratowych, więc dokonała aborcji! Pozbycie się dziecka zostało uznane przez tamto środowisko, które przez lata kształtowało opinię publiczną w Polsce, za superbohaterstwo.

Nie! Nie będzie zgody na takie mieszanie podstawowych pojęć, to nie jest żadne bohaterstwo. To zwykłe tchórzostwo i wygodnictwo, a dla niektórych zwyczajne zabicie dziecka! Z bohaterstwem nie ma to nic wspólnego! Superbohaterkami są te bezimienne cudowne, piękne, wspaniałe matki, które za swoje dzieci oddałyby bez wahania życie! Te, które samotnie wychowują w malutkich pokoikach dwójkę, trójkę, czwórkę swoich pociech, nie śpiąc całą noc, kiedy któreś z nich ma zwykły katar. Te, dla których bezgraniczna miłość do dzieci jest oczywista jak oddychanie. Te, które poświęcają się dla dzieci nie dla nagród i poklasku, tylko z miłości i z radością. To są moje, nasze bohaterki.

Jak bardzo trzeba być zdegenerowanym, żeby w tym kontekście na piedestał stawiać egoistkę, której przeszkadzałoby w mieszkaniu własne dziecko? Co Natalia Przybysz powie swoim dzieciom za parę lat, kiedy spytają, czy to prawda, że nie mają braciszka czy siostrzyczki, bo mamusi było za ciasno w 60-metrowym mieszkaniu! Ludzie, którzy nagradzają kogoś takiego jak Przybysz tytułem "Superbohaterki", nie mają żadnego znanego mi systemu wartości. Nie łączy mnie z wami nic. Nic!

Zobacz także: Natalia Przybysz przyznała się do aborcji i dostała nagrodę od ludzi Michnika

Najnowsze