Jerzy Targalski walczy o życie. Napływają bardzo niepokojące wieści. Kim jest?

2021-09-16 20:53
Dr Jerzy Targalski
Autor: Michal Wozniak Dr Jerzy Targalski

Napływają złe informacje dotyczące stanu zdrowia znanego komentatora, publicysty i historyka. Mowa o dr Jerzym Targalskim (69 l.), który znalazł się w trudnej sytuacji związanej ze zdrowiem. Jak donosi portal niezależna.pl historyk boryka się w poważnymi problemami. Co dolega dr Jerzemu Targalskiemu?

Dr Jerzy Targalski (69 l.) jest niewątpliwie ważną postacią w świecie nauki. Historyk urodził się 28 lipca 1952 w Łodzi. Targalski 1976 roku ukończył studia na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Warszawskiego, a rok później studia w zakresie filologii starożytnego wschodu w Instytucie Orientalistycznym UW. W latach 1976–1979 był studentem studium doktoranckiego w Instytucie Historycznym UW, a w okresie 1980–1981 pracownikiem naukowym IH UW. W 2007 uzyskał stopień doktora nauk humanistycznych na Akademii Humanistycznej w Pułtusku. Targalski zajmował się także współtworzeniem podziemnego dwumiesięcznika „Obóz”. Gdy wprowadzono stan wojenny historyk ukrywał się i do 1983 roku działał w podziemiu. Obecnie Targalski współpracuje z „Gazetą Polską”. I to właśnie dziennikarze, związani z portalem niezależna.pl, przekazali smutną wiadomość dotyczącą historyka. Na Twitterze Dorota Kania poprosiła o modlitwę za zdrowie dr Targalskiego. Na razie jednak nie wiadomo, dlaczego stan zdrowia dr Targalskiego uległ pogorszeniu i jaka jest faktyczna przyczyna obecnego stanu historyka. 

Express Biedrzyckiej - Bronisław Komorowski: Tusk nie odbierze wyborców PiS-owi
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE