Jerzy Wilk nie żyje. Poseł PiS miał zaledwie 66 lat. "Żegnaj, Przyjacielu. Na zawsze pozostaniesz w naszych sercach"

Jerzy Wilk
Autor: Stanisław Kowalczuk/East News Jerzy Wilk

Jerzy Wilk zmarł dziś w wieku 66 lat. Poseł PiS z Elbląga był wcześniej, w latach 2013-2014, prezydentem tego miasta. Później przewodniczył Radzie Miasta Elbląga. W 2015 r. został posłem. O śmierci Jerzego Wilka poinformował na Twitterze Krzysztof Sobolewski, przewodniczący Komitetu Wykonawczego Prawa i Sprawiedliwości. Informację potwierdziła również pięknym wpisem rzeczniczka partii, Anita Czerwińska.

Jerzy Wilk nie żyje

Jerzy Wilk pochodził z Elbląga. Z wykształcenia był ekonomistą. W latach osiemdziesiątych angażował się w budowanie struktur NSZZ "Solidarność". Pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Komisji Zakładowej, a od 1988 był członkiem Tymczasowej Międzyzakładowej Komisji Koordynacji NSZZ "Solidarność". Od 1994 r. był członkiem Porozumienia Centrum, a w 2001 r. wstąpił do Prawa i Sprawiedliwości. W latach 2013-2014 Jerzy Wilk, po zwycięstwie w przedterminowych wyborach, sprawował urząd prezydenta Elbląga, a następnie był przewodniczącym rady miejskiej w Elblągu. W 2015 r. uzyskał mandat posła i zasiadał w Sejmie VIII i IX kadencji.

Nie przegap: Jerzy Wilk - kim jest zwycięzca z Elbląga?

O śmierci Jerzego Wilka poinformował na Twitterze Krzysztof Sobolewski, przewodniczący Komitetu Wykonawczego Prawa i Sprawiedliwości.

 - Spoczywaj w Pokoju Przyjacielu. Wieczny Odpoczynek Racz Mu Dać, Panie, a Światłość Wiekuista Niechaj Mu Świeci. Niech Odpoczywa w Pokoju Wiecznym. Amen - napisał polityk PiS.

Rzecznik PiS Anita Czerwińska informując o śmierci posła Wilka napisała: - Żegnaj, Przyjacielu. Na zawsze pozostaniesz w naszych sercach. R.I.P.

Kondolencje złożył także m.in. prezydent Elbląga. - Po południu dotarła do mnie smutna wiadomość – nie żyje Jerzy Wilk, poseł na Sejm RP VIII i IX kadencji, były Prezydent Elbląga w latach 2013 – 2014, wieloletni samorządowiec - Przewodniczący Rady Miejskiej, radny kilku kadencji. Żonie, Dzieciom, Rodzinie, Bliskim składam wyrazy współczucia i żalu w tych trudnych chwilach - napisał Witold Wróblewski.

Polski Ład: Premier zapowiada 12tys. złotych dla kolejnych dzieci
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze